Jump to content
Българският форум за музиканти

Sweep Picking


DimebagDarrell

Recommended Posts

Абе на теория го знам, ама практиката ми куца :)

 

Значи това означава да удряш в една посока "през струните" като заглушаваш с длан всяка струна, след като я удариш. Прави се през от 3 до 6 струни (или 7, ако имаш толкова :) ).

Свали си някое учебно видео и гледай китариста в ръцете, аз на музикантите от отдавна вече не им зяпам физиономиите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглушаваш с длан ли?

Според мене е по удобно просто да си вдигнеш пръста от струната, на която току що си свирил, но все пак да я докосваш. Така няма да звъни, а дясната ти ръка ще е по свободна. Според мен...

 

А иначе - зяпай някое видео. Мога да ти пратя и някои статии от Петручи и Малмстийн, където е добре описано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, да де, вдигаш и пръста от струната :)

 

Абе я да спра аз да обяснявам, че ще му объркам развитието на човека :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе на теория го знам, ама практиката ми куца :)

 

Значи това означава да удряш в една посока "през струните" като заглушаваш с длан всяка струна, след като я удариш. Прави се през от 3 до 6 струни (или 7, ако имаш толкова :) ).

Свали си някое учебно видео и гледай китариста в ръцете, аз на музикантите от отдавна вече не им зяпам физиономиите ;)

Не заглушаваш с длан.

 

За арпежите:

Когато е нагоре (от дебелите към тънките струни), заглушаваш с палеца на дясната ръка. Когато е надолу - с пръстите на лявата.

 

За гамовидни построения:

Пак горе-долу така, ама не точно ;) има един номер с палеца, дето триаа да го видиш на видео или от учител. И аз го уча тва сега.

 

Ама колко бързо може да се свири такааа! Има и една книга на Gambale - Speed picking - за sweep. Ако я искаш, кажи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи суип пикинг е : когато свириш от горе надолу по 3 тона на струна всяка следваща струна пак да започва отгоре надолу или 6 struna П V П- 5 struna П V П 4 struna П V П i tn .Ot 1 struna към 6 е V П V V П V V П V .

В общи линии така свири малмстийн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sweep picking малко ме заебава... нещо не мие мн. комфортно като немога да изсвиря нещо, а като пробвам нещо където често се използва, мнооого трундо успявам :stop:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Aма не знам защо първата работа на някой нов потребител е да се зарови назад по страниците и да извади някоя тема на 3-4 години.Абе хора, гледайте малко, пише си датата на поста.Извинявам се, че заради мен тази тема ще се задържи на първа страница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.