Jump to content
Българският форум за музиканти

клавир


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Въпросът е много комплексен. Марката е известна с добрите си тежки клавиатури, доколтото знам е немска, имат много добра лаборатория. Откъм възможности - има много добри модели - К2500, К2600, K2600X, K2661, но са и бая скъпи. Има и един друг момент - в България сервизното обслужване на тези модели и пълна мъгла. Тука поддръжка има предимно на Yamaha, Korg, Roland. А за тези пари, които ще дадеш за Kurzweil-a ми се струва по-удачно да си вземеш пак висок клас Ямаха или Корг - Yamaha motif es или XS, Korg Triton Extreme. Успех!

Редактирано от Stoyko Lisichkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е много комплексен. Марката е известна с добрите си тежки клавиатури, доколтото знам е немска, имат много добра лаборатория. Откъм възможности - има много добри модели - К2500, К2600, K2600X, K2661, но са и бая скъпи. Има и един друг момент - в България сервизното обслужване на тези модели и пълна мъгла. Тука поддръжка има предимно на Yamaha, Korg, Roland. А за тези пари, които ще дадеш за Kurzweil-a ми се струва по-удачно да си вземеш пак висок клас Ямаха или Корг - Yamaha motif es или XS, Korg Triton Extreme. Успех!

Аз гледах един К2000 и ми хареса.За солиране клавиатурата е страхотна,а на мен ми трябва нешто такова.А и като звук е добьр.благодаря за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, американска. Може да се каже и корейска, защото са купени от Hyundai. Както и да е. Самият Курцвайл е ебати пича. Занимава се и със синтез на говор в помощ на слепите. Има дузина книги. Истински учен. Клавирите са повече революционни, отколкото ширпотребни. Съчетаватстрашно много видове синтез в нещо като доста свободна матрица. В сравнение с Kurzweil Motif-а е просто свирка с пресети, ако говорим за синтез на звук. И обратното де, споменатите коргове и ямахи по-стават за свирене.

Иначе семплите им много ги хвалят - толкова добре били направени, че още се използвали семплите от първия им звяр през 80-те. И не става въпрос за мегабайти, а за хитро измислен инструмент дето да звучи живо и експресивно. Ама те хвалят всеки клавир от висок клас. Така или иначе откъм подръжка действително Курсела отива много назад в сравнение с японските машинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.