Jump to content
Българският форум за музиканти

Помогнете


FeramonD

Recommended Posts

Дойде дълогоочаквания миг и събрах към 400 кинта та и малко отгоре и искам ако може да ме ориентирате каква най-добра китара мога да си взема за тея пари?

 

Тъй като живот и здраве на 10 пътувам за Виена и смятам и там да поогледам но като цяло съм се спрял на следните китари:

 

1.Ibanez Gax 30 gax30bkn.gif - 380 лв.

 

2.Познатата вече Yamaha ERG 121 erg121u_medium_jpg.jpg-322 лв.

 

3.Squier Showmaster или Stagemaster(преoценен в райзинг форса)-450лв.

 

4.Jackson Js-1 89875.jpg -457 лв.

 

Моля кажете си мнението а пък може и да предложите вие нещо!

 

П.С. Много ме е яд че изпуснах офертата за Джаксъна на стратокастър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

виждам, че още ни си сигурен дали искаш да е с тремоло или не :no:

Ibanez изглежда добре

ако си внесеш отвън трябва да помислиш и за мито

иначе за 400лв можеш да си вземеш добра китарка

такава Ямаха се продаваше скоро във форума за 220лв

Джаксъна на Стратокастер пак си го изтървал :)

аз бих си взел нова или много добре запазена 2-ра ръка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е ако си взимаш китара вземи си фикс бридж - Ибанеца.

Тремолото е пълен ташак само разстройва а и заради него китарата е изкопана и има по малко дърво точно под адаптерите.

Ако искаш 'ръчка' вземи си нещо с флойд макар аз да не съм привърженик.

Флоида е на 'кантар' и при бенд и другите струни изменят тона си трябва повечко упражнения пък и заради него няма да имаш този Гибсън състейн - струната отзвъчава по късичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да помислиш и за Washburn WI14 (като на solo5 подписа), мисля че е в този ценови диапазон. В говорилнята е пуснал някакви филмчета, можеш и да я чуеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Можеш да помислиш и за Washburn WI14 (като на solo5 подписа), мисля че е в този ценови диапазон. В говорилнята е пуснал някакви филмчета, можеш и да я чуеш.

мдаа :D за 280лв е върха :D

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си внесеш отвън трябва да помислиш и за мито

 

 

Ами поинтересувах се и се оказа че за стоки от евро съюза ( музикални инструменти, коли , бяла и черна техника вече нямат мито) за колите има само акциз! Мисля че само пряки конкуренция на българските произведители се омитява примерно домати, картофи, кисело мляко :D .... общо взето всичко което си произвеждаме в достатъчни количества!

 

Иначе определено не съм фен на тремолото, а с флоид роуз много се ускъпяват нещата а и като гледам кви проблеми създава докато го настроиш!

 

То Джаксъна и без та му беше махнато, Ибанеца си няма, Скуаиарите ги отписахме макар че Сеиджмастера е с флойд роуз, а пък на ямахата пак ще го разкарам ако си я взема! ( само за ръчицата говоря )

 

А за Washburn WI14 цената му е доста добре сега ще се портовя да я чуя. Иначе от каде си я купи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не си заслужава да си вземаш китара с тремоло и после да махаш ръчката,

така ще ти излезе по-скъпо (даваш пари за нещо, което няма да ползваш после)

... друга работа е ако ти дойде мерака за тремоло някой ден :-)

а Washburn-а го взех от Фактор (Варна) - 280лв

страшно ми е удобен и невероятно добре ми легна в ръката :D

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа само за митата - ако внасяш инструмент пиши в документа към него, че си го взел на цена до 100 евро - така няма да го обмитят. Знам го от личен опит щото преди 2 месеца си купих китара от ebay.com :cheers:

 

Иначе виж каква продавам тук:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=3456

 

Писах 450 ама ако решиш ще ти я дам за 400 с хубав мек калъф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а за тремолото с флойд или без се сетих, че на тая която продавам бях застопорил тремолото да не се движи и свирих така 7-8 месеца не се разстройваше хич..ама после нещо откачих и си го направих както си е двупосочно :cheers::lol::lol: кво да правиш то метъла човещина не може да го спреш :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.Squier Showmaster или Stagemaster(преoценен в райзинг форса)-450лв.

 

А, това не го бях видял :lol:

Ако търсиш нещо в този дух, в Rising-а имат M80 Special модела на Squier, който заслужава внимание според мен. Ако не ти трябва тремоло/флойд, това може да е доста добър избор за цената си. Струва по-малко от GAX-а, а е вероятно да ти допадне повече като саунд.

Разбира се, кажи все пак какво точно свириш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз определено препоръчвам Скуаярите ако е за нещо твърдо! Иначе с две ръце за Ибанец-а!

 

Сега да каца две думи за или без тремоло/флойд

 

Значи благодарение на фюрера сега бридам на един Ibanez RG Series... Незнам вие на какъв флойд или тремоло сте попадали, но определено лицензираните флойдове (особено тези на Ibanez) при един перфектен сетъп държат на невероятни ИЗНАСИЛВАНИЯ! Значи казвам го от личен опит! Не съм тюн-вал китарата от около 3 седмици... И няма никакво отклонение. Колкото до тремолото... то може лесно да се парализира :lol: но както казва metalhammer наистина момента с кухината в тялото е гаден, особено при low-end китарите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че мойто момиче се чувства добре в твоите ръце :lol:

 

Наистина локинга и флойда на ибанеза са страхотни, но явно момчето се е ориентирал към нещо без тремоло и аз май M-80 е по-добрият вариант.

 

Ти какво ще кажеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.