Jump to content
Българският форум за музиканти

Алтернативни настройки


npace

Recommended Posts

Нали имаше вече една такава тема за строевете...?!?

 

...anyway

 

Между другото тук мога да ви предложа три интересни строя за 6 струни, които са мое дело и мисля, че са доста подходящи за акомпанимент или солови изяви:

 

І. Така наречения от мен Сол диез строй:

 

1 - E

2 - B

3 - G#

4 - D#

5 - G#

6 - E

 

 

ІІ. До диез строй:

 

1 - E

2 - B

3 - F#

4 - C#

5 - E

6 - C#

 

 

ІІІ. Една модификация на До

 

1 - D

2 - G

3 - F

4 - C

5 - G

6 - C

 

 

Ще се радвам, ако някои ги пробва и драсне някой отзив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като говорите за нестандартни настройки... Вижте тея от Goo Goo Dolls - Iris

D4 D4 D3 D3 D2 B1. Аз не ви знам вие как определяте настройките ама аз по слух не мога и ги гледам от табове... ама тук не мисля, че тоз дето е правил таб-а го е напрабил така, че да я свири песента с лявата ръка в джоба, защото имаше други варианти със "нормални" настройки и хората казваха, че са я преработвали за да ре получи така и се хващат едни малко гаднички акорди, тъй де не е като да свириш с една ръка(почти). Ако не сте ме разбрали за какво ви говоря: цък тук.

 

А да питам и аз нещо... когато някоя песен е в DGCFAD в оригинал, а аз я свиря в EADGBE, на мен не ми звучи лошо, все пак мелодията се запазва нищо, че е тон нагоре. Та исках да питам, тея от вас които са по-добре със слуха дразни ли ги, когато някой не си е променил настройките, за да спазва това което е в оригинал? (надявам се това да не го мислите за отклоняване от темата, ако е така махайте го)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми като е 1 стъпка надолу в DGCFAD просто нещата ми звучат по-дълбоки и мрачни

а винаги можеш да преместиш нещата с 2 прагчета нагоре а акордите трябва да ги формираш с баре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз написах в една друга тема, че транспонирането поначало ебава мамата на парчето и аз лично го допускам единствено, когато се прави кавър с по-сериозна преработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря в CGCFAD от както се помня и всичко го свиря според настройката...ама нещата на 6та струна ми е*ават майката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.