Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за учебници


Recommended Posts

Здравейте

трябва ми съвет - искам да знам с какви учебници и помагала трябва да разполага някой, който няма музикални познания и иска да започне да се занимава любителски с музика и по специално китара

виждал съм редовно във форума да се препоръчва учебника с теория на Парашкев Хаджиев, но това достатъчно ли е за начало?не съм сигурен какво ниво иска да достигне въпросният човек, но пак повтарям - ще се занимава само любителски

 

надявам се съм достатъчно конкретен :(

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако до сега не си свирил на китара-няма как да се "самонаучиш" но все пак е добре да започнеш от учител който да ти знае нивото и според него съответната школа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става дума за мен, аз си ходя при учител...

питам за приятел, който иска да се занимава сам и му трябват учебници, ако искаше да ходи при учител, щях да питам да ми препоръчате учител, нали така?

ако някой може да отговори на това, което питам - моля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай това-ако има възможност му предавай методиката, по която твоят учител те учи. Започни от самото начало. Това ще бъде ефективно в началото. Като стигнеш до малко по-сложни парчета вероятно вече няма да е ефективна тая система, но тогава той сам ще може да търси как да напредва. Ако ще го правиш си имай едно наум, че преподаването е изключително сериозна работа и винаги може да навредиш на човека. Затова му давай упражненията и му само давай акъл как да ги прави. Трябва естествено да си станат другите неща.

 

А в самото начало е добре някакви упражнения за съвсем начинаещи от Интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш има едни книжки.Всъшност те са цяла поредица.С кита ра на купон.Така се казват двете книжки които аз лично изтеглих от сайта на потребител на форума.Там се започва от самото начало и с малко твоя помощ предполагам че приятелят ти малко по малко ще навлези в необятните и все още доста чужди дебри на музиката за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието и отговорите

книжките, които ремаркето ми показва, изглеждат лесни и полезни, но в тях няма никаква теория, някой може ли да обърне внимание и на тази част от музиката ? :)

 

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

zapomni edno et men, sam nemojesh da se nauchish na kakyvto i da e bil instrument ako beshe taka vseki vtori chovek shteshe da sviri na niakoi instrumen po dobre si hvani edin uchitel. Viarno e che mojesh da se nauchish pone tonovete da izsvirish no muzikata e chuvstvo takche po dobre uchitel. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:help:

 

Какво е това твърдение , че не можеш да се научиш да свириш без учител ??????

Това изобщо не е вярно (моя гледна точка).

Има толкова много места откъдето може да се черпи информация - книги, видеота в интернет, приятели, познати.

Дори като отидеш на лайв/концерт и гледаш как свири някой инструменталист, пак можеш да научиш много.

Стига да има желание човек ще намери начин и ще се научи да свири добре сам.

Всичко е 1% талант и 99% труд.....

С учител ще стане много по-бързо и ефикасно, така е, не споря.

Но човек може да се научи и сам, ако е достатъчно амбициозен.

Ако нямам пари за учител - да се откажа да свиря на инструмент ли ? ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.