Jump to content
Българският форум за музиканти

запис


Recommended Posts

ами за пръв път взех, че записах ямахата. Използвал съм само контактния микрофон щот мързеше, а както и ще чуете ме мързеше да го изсвиря като хората. ЦЕля се отново към звука. Кажете как е

 

ЛИНК:

http://free.data.bg/shirpotreba/new/KITARI-08.mp3

 

има ли дразнещи или липсващи честоти, шум, такива работи, ниски, високи, среди, сещате се <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каква точно китара и с какъв тоно микрофон си записвал?

Няма шум, който да пречи. Не знам дали си компресирал китарата обаче ми се струва, че нещо не гот в това отношение. Според мен липсват малко ниските на китарата и има малко резливост около 1-2 килохерца. Поиграй си с еквалайзера, но попитай и други хора за мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е гот звука, мен само малко ме дразнят високите среди като че ли :think: А може би е от недоспиването ми последните дни, sorry, не ми се връзвай <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами не е гот разбира се, сега кат се наспах и чух :D, трябва си втори микрофон точно за високите, мдааааааа. Тва е ямаха 101 модел със струни за смяна и АКГ ц411, ниските както винаги ли съм ги резнал яко :wall: и шум рязах и се губи от спектъра колкото и да е. Полека лека ще се науча, мерси за отзивите 10Х :)

 

може да изпробвам и друго за стерео ефект ще видя да като записвам с двата да панирам hard микрофоните на двете китари с акордите и ми се струва, че ще стане върло яко :)

 

пак едит: ше погледна някой хубав запис спектрално, да знам какво да искам, че ми писна прекалено да режа ниски

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не е гот разбира се, сега кат се наспах и чух :D, трябва си втори микрофон точно за високите, мдааааааа. Тва е ямаха 101 модел със струни за смяна и АКГ ц411, ниските както винаги ли съм ги резнал яко :wall: и шум рязах и се губи от спектъра колкото и да е. Полека лека ще се науча, мерси за отзивите 10Х :)

 

може да изпробвам и друго за стерео ефект ще видя да като записвам с двата да панирам hard микрофоните на двете китари с акордите и ми се струва, че ще стане върло яко :)

 

пак едит: ше погледна някой хубав запис спектрално, да знам какво да искам, че ми писна прекалено да режа ниски

Относно ниските мога да кажа, че ако човек свири на китара в нормален строй, тогава съвсем спокойни може да изреже рязко всички честоти под 160 херца, както прави гражданина Вай например. Допълнително рязане на ниски е безмислено освен ако стаята ти не говори със собствен глас в записа (да речем едни 250-260 Херца). Другия фактор е, че рязането на китарата отдолу трябва много внимателно да се смята според баса, касата и ниските томове. Друго, което мога да кажа, че много усилватели вкарват една бъзня на около 10 килохерца, която не е лошо да се разкара с графичен еквалайзер още в самия амп, щото ако не се махне се получава фусова китара, така да се каже, което е абсолютно излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука изпробвам разни комбинации и ще пусна пак записче иначе шум за рязане има око 67 кхца и малко високи понеже кикрофона дава доста баси и ниски среди някои тонове/честоти излизат прекалено, затова и комбинация с др мик или пиезо, макар и двете да са на корпус дава доста богати височки, е, интрумента не е кой знае какво, но сменя ли струните ще е доста по-добре, още не съм му свикнал, пък и тепърва прохождам дет се вика :) иначе записвам с преамп берингер с адат към картата на 24/48, не е със скъпи конвертори, но е по-добре от евтин аналогов миксер :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука изпробвам разни комбинации и ще пусна пак записче иначе шум за рязане има око 67 кхца и малко високи понеже кикрофона дава доста баси и ниски среди някои тонове/честоти излизат прекалено, затова и комбинация с др мик или пиезо, макар и двете да са на корпус дава доста богати височки, е, интрумента не е кой знае какво, но сменя ли струните ще е доста по-добре, още не съм му свикнал, пък и тепърва прохождам дет се вика :) иначе записвам с преамп берингер с адат към картата на 24/48, не е със скъпи конвертори, но е по-добре от евтин аналогов миксер :D

Ако си чувал албума на Music Staion - там на парчето Night Dreams солото е записвано с подобна китара само с един микрофон, но не си спомням дали беше AKG или Neumann.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука изпробвам разни комбинации и ще пусна пак записче иначе шум за рязане има око 67 кхца

около 67кхца незнам как си го постигнал този шум... :lol:

може би имаш предвид 6-7кхца?

 

с каква карта си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука изпробвам разни комбинации и ще пусна пак записче иначе шум за рязане има око 67 кхца и малко високи понеже кикрофона дава доста баси и ниски среди някои тонове/честоти излизат прекалено, затова и комбинация с др мик или пиезо, макар и двете да са на корпус дава доста богати височки, е, интрумента не е кой знае какво, но сменя ли струните ще е доста по-добре, още не съм му свикнал, пък и тепърва прохождам дет се вика  :lol:  иначе записвам с преамп берингер с адат към картата на 24/48, не е със скъпи конвертори, но е по-добре от евтин аналогов миксер  :D

Ако си чувал албума на Music Staion - там на парчето Night Dreams солото е записвано с подобна китара само с един микрофон, но не си спомням дали беше AKG или Neumann.

а спомняш ли си какви може да са моделите на AKG и Neumann?

и освен това каква периферия още използвахте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а спомняш ли си какви може да са моделите на AKG и Neumann?

и освен това каква периферия още използвахте?

Това нещо беше преди маса време бе...никакви спомени нямам. Мисля, че китарата минаваше през някакъв берингер, ама утепай ме не си спомням какъв беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм влюбен в онзи специфичен звук на Ovation китарките - припукването на струнките по време на соло, особеният feeling като дръннеш акордче... Не мога да го опиша по-добре, но вярвам, че знаете какво имам предвид :D

 

peshoy2k, вярваме в тебе! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
тука изпробвам разни комбинации и ще пусна пак записче иначе шум за рязане има око 67 кхца

около 67кхца незнам как си го постигнал този шум... :lol:

може би имаш предвид 6-7кхца?

 

с каква карта си?

pffffffffff :wall: 67 ХЕРЦА да се таковам, сори за к-то изплъзнало ми се е

 

ами с ему 1212 съм, вече постигнах добър звук с акг-то и едно българско пиезо, но още някои неща ме дразнят и ще изпробвам да видя, ще постна записи за коментари, Благодаря ви :D

 

бтв, ся па пиезото много хваща движението на двете ръце по струните, да знаете честотно къде е това горе долу :think:

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.