Jump to content
Българският форум за музиканти

Practise Pads Vs. Muffler Pads


Recommended Posts

Здравейте колеги :coolp: Искам да Ви помоля за съвет. Живея в апартамент в панелен блок и общо взето изолацията е нулева (чувам мелоията на телефона на съседа отгоре !:music336:). И сега съм изправен пред дилема - дали да си купя Practise Pads http://www.oaktreeent.com/web_photos/band_...Set_Red_web.jpg или да си купя КОМПЛЕКТ и да го заглуша с ГУМИ http://www.drumshack.co.uk/product.asp?num...=&PT_ID=235. Ясно е, че вторият вариянт е в пъти по-добър въпреки няколкото стотачки отгоре... Обаче точно тука идва колебанието от моя страна- аз вече съм свирил на барабан (соло) заглушен с гума и баса си го има колкото си искаш ;). А си представям ако заглуша касата ! при това мисля да си набавя и кардан !!! А при Practise Pad - овете това "бумкане" го няма. И при положение, че вече споменах за "изолацията" нещата клонят повече към падовете....Затова искам да се консултиам с някой които може да ме насочи какво да напрявя, защото ако звука не е толкова силен при Гумите ще започна да събрам за комплект. А и btw мислел съм за електронни барабани, обаче струват колкото един доста приличен сет и "....е не си ли е акустичният "чист" звук простооо....." . Така че моля за съвети и БЛАГОДАРЯ предварително ! :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си купиш падове...но не като тия на снимката, защото са с кожи и вдигат адския шум...купи си гумени падове. Електронните барабани според също са супер зле..нищо общо с барабани (не съм пробвал най-скъпите вариантите, но средните като цена са трагедия) аз лично ползвам падове много отдавна и за мен това е варианта. Успех

 

Link Този сет за мен идеалният вариант...съобразено и с цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че първият вариант е по- добър,даже и аз мисля да си купувам такова нещо.Иначе ако си избрал твърдо вторият вариант,бих те светнал на една далавера,отиваш в някой магазин за авточасти и си купуваш гумени стелки за кола,тия където се слагат в купето,режеш ги и заспиват,общо взето материалът и на двте е един и същ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда..и накрая със стелките дори може да ти излезе по-скъпо
Като е скъпо има и друг начин ,отиваш и ги гепваш без пари Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си купиш падове...но не като тия на снимката, защото са с кожи и вдигат адския шум...купи си гумени падове. Електронните барабани според също са супер зле..нищо общо с барабани (не съм пробвал най-скъпите вариантите, но средните като цена са трагедия) аз лично ползвам падове много отдавна и за мен това е варианта. Успех

 

Link Този сет за мен идеалният вариант...съобразено и с цената.

 

Можеш ли, да ми кажеш откаде мога да си намеря такъв "сет", защото обиколих музикалните магазини и общо взето всичките предлагани падове са с кожи....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ами относно практис падове - можеш и сам да се справиш т.е. да си направиш - материали : PVC тръби ф2,5 - около 5 метра, няколко тройници или ъгли, 4-5 кръгчета от дърво или хилки за тенис на маса, скоби за захващане и гумени подложки за комп. мишка търсиш от по-дебелите с плат отгоре които са + малко труд и се получава супер. За кика - малко фантазия можеш да проявиш и си готов. Аз си бях направил такива падове с фус и чинели. ако искаш мога да ти пратя снимка за да си спретнеш едни падове ако ти се занимава, щото докато го измислиш като конструкция е по-трудната част отколкото да ги направиш. Иначе не е е кой знае каква работа ... С гумите - доста безшумни са и е приятно за тропане. Сега съм с електронни барабани - среден клас с кожи - доста по-шумни са и звука им е по-дразнещ , ... със слушалки става но - надуваш звука за да не чува плющенето и по някое време ти гръмва главата имаче за си пускаш плейбеци и топаш MP3-ки - с електронните е по-яко .... а и в крайна сметка гумите за мишка върху кожите на електронните дават добър ефект за безшумност :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисер е абсолютно прав. Въпросния тренажор от PVC и подложки за мишка го купих от него и вече почти година ми върши превъзходна работа. Определено е наложително да си имаме по едно такова чудо вкъщи за редовни упражнения. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не става с някви такива сглобени измислици...и аз съм с такова в момента...но при условие, че вече за 200-300 лв. можеш да си вземеш супер як практис сет :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисер е абсолютно прав. Въпросния тренажор от PVC и подложки за мишка го купих от него и вече почти година ми върши превъзходна работа. Определено е наложително да си имаме по едно такова чудо вкъщи за редовни упражнения. :)

 

Марине, радвам се, правените практис падове ти вършат работа :thumbs_up:

ако ти кажа, че пак се замислям да си направя, въпреки че имам и акустични и електронни барабани те не са там където живея и май пак ще си спретна едни практис падове за в къщи :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ами относно практис падове - можеш и сам да се справиш т.е. да си направиш - материали : PVC тръби ф2,5 - около 5 метра, няколко тройници или ъгли, 4-5 кръгчета от дърво или хилки за тенис на маса, скоби за захващане и гумени подложки за комп. мишка търсиш от по-дебелите с плат отгоре които са + малко труд и се получава супер. За кика - малко фантазия можеш да проявиш и си готов. Аз си бях направил такива падове с фус и чинели. ако искаш мога да ти пратя снимка за да си спретнеш едни падове ако ти се занимава, щото докато го измислиш като конструкция е по-трудната част отколкото да ги направиш. Иначе не е е кой знае каква работа ... С гумите - доста безшумни са и е приятно за тропане. Сега съм с електронни барабани - среден клас с кожи - доста по-шумни са и звука им е по-дразнещ , ... със слушалки става но - надуваш звука за да не чува плющенето и по някое време ти гръмва главата имаче за си пускаш плейбеци и топаш MP3-ки - с електронните е по-яко .... а и в крайна сметка гумите за мишка върху кожите на електронните дават добър ефект за безшумност ;)

 

 

 

Дааа, мислел съм и това (да си направя сам падове). Нещо като при мотористите - да си сглобиш мотора сам ;) ;) :) Гледал съм ,как да си ги направя, че и даже как да си измаисторя сам почти цял сет, обачее то това си иска умение.Не кой знае колко ама... Пък аз лично нямам такова ,а и нямам много голяма възможност да си майсторя в къщи.Така че благодаря ти за предложението , но аз май ще оставя това на хората, които могат да правят падове по-добре от мен и ще си потърся нещо от нет-а. :) Благодаря ти още веднъж. Keep on Rockin' P.S Но бих погледнал една снимка на падовете ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.