Jump to content
Българският форум за музиканти

Lap Steel Guitar


byron

Recommended Posts

Това е тема за впечатления, съвети и факти относно lap steel китарите :-)

Зарибил съм се най-накрая да си купя (или направя) такава китара. Единственото, което не ми е мн ясно е ... с какви ефекти се постига този така характерен звук (например в песента на Ваня Щерева - "портокалово момиче" го има).

Ако има фенове и хора, които са наясно и се занимават с този вид китара, ще бъде супер полезно и на мен, и на други като мен, да споделят опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря на Lap Steel Guitar и по-точно този:

 

G5700_xl.jpg

 

Обаче това, което е в парчета на Ваня Щерева ми се струва, че по скоро е това:

 

Lapstyle.jpg

 

на което и най-вероятно се дължи особения саунд.

Относно ефектите, мисля че в конкретния случай има малко драйв, вероятно wah pedal сложен на определена позиция и volume pedal, който често се използва при Lap/Table/Pedal Steel китарите.

 

Надявам се да съм бил полезен :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Иии супер, има фенове на този сорт китари :)

Доволен ли си от твоята китарка. В много ревюта не се изказваха добре за този модел, за звука, изработката и т.н. Но цената е добра.

В клипа на В. Щерева младежа свири точно на такава lap steel китарка, не е обикновена резонаторна. Мерси за съвета за уа-то :greenangel: , но има и още нещо специфично. Този продължителен и "въздушен" тон, който се получава... Нещо от сорта на дилей, точно това ме интересува :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз лично съм много доволен от китарата. Удобна е за свирене и звука си и е съвсем ок. Дори наскоро пуснахме с една формация парче по радиата записано с тая китара. В общия случай дилей на четвъртини върши добра работа за състейна.

 

Ако ти е любопитно, парчето за което говоря е The Lame Project - Withiout U.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.