Jump to content
Българският форум за музиканти

Групи, които свирят в D


vovcho

Recommended Posts

Такаааа...ето това е парчето с онзи психо-строй. Ще ме прощавате за кофти смесването, ама все пак това произведение е home recording.

иБобз-ев,батка дай и ние да облажим душата,на някой по така сървар можеш ли да качиш песента че ХИТ-а нестава...

п.с.

шъ си го туря в подписа тва :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Такаааа...ето това е парчето с онзи психо-строй. Ще ме прощавате за кофти смесването, ама все пак това произведение е home recording.

иБобз-ев,батка дай и ние да облажим душата,на някой по така сървар можеш ли да качиш песента че ХИТ-а нестава...

п.с.

шъ си го туря в подписа тва :godbless:

Кажете на кой ще ви е по-удобно, щото аз сега отде да знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

By the way даже Металика имат песен в Дроп-Ре! И преди да почнете да ме замеряте с яйца - The thing that should not be

 

А в отговор на няколкократните опити да изкарате SOAD, че свирят в Drop-D - нямат такива песни, всички са в Drop-C. А от новия албум май са Drop Bb (Eb Bb F# C# G# C#) - поне аз така мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или ако не ти пречи кажи аз ще я метна вдатата.

 

аве бас китарата тук наистина ли е бас китара или пичната китарка? :ph34r:

Ако няма да ти е проблем - метни парчето в датата, щото аз се опитах да се регистрирам, ама нещо не ми пращат мейл за активация и не знам. Друг е въпроса, че нета ми е зле като цяло.

Относно баса - шибано дженерал миди...когато го правих не разполагах със семпли, но ще взема да се заиграя с това парче и ще го пресмеся и после ще го кача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

By the way даже Металика имат песен в Дроп-Ре! И преди да почнете да ме замеряте с яйца - The thing that should not be

 

А в отговор на няколкократните опити да изкарате SOAD, че свирят в Drop-D - нямат такива песни, всички са в Drop-C. А от новия албум май са Drop Bb (Eb Bb F# C# G# C#) - поне аз така мисля.

Metallica имат доста песни в dropped-D,не е само една.

А колкото до SOAD тва,че нямат песни в тоэи строй също не е вярно.Я земи чуй B.Y.O.B. и тогава бъди толкова категоричен. :ph34r:

 

 

П.П. Държа да отбележа,че строя се казва DROPPED-D а не DROP-D. :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
или ако не ти пречи кажи аз ще я метна вдатата.

 

аве бас китарата тук наистина ли е бас китара или пичната китарка? :D

Ако няма да ти е проблем - метни парчето в датата, щото аз се опитах да се регистрирам, ама нещо не ми пращат мейл за активация и не знам. Друг е въпроса, че нета ми е зле като цяло.

Относно баса - шибано дженерал миди...когато го правих не разполагах със семпли, но ще взема да се заиграя с това парче и ще го пресмеся и после ще го кача.

малко съм тъп и забравих...

http://free.data.bg/sturmfuhrer/iBobz/EBGDAEA.mp3

 

вече е там.

сори, че толкова късно...

Редактирано от Sturmfuhrer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за този строй:

 

1 - Е

2 - B

3 - G

4 - D

5 - A

6 - E

7 - A

 

?

ами и аз така я ползвам седемструнната. Едно че звучи здраво, другото е че по-лесно се свири (по-лесно се мислят пръстовките за който не е свикнал със седмата си струна - така тя е като петата и няма проблвеми)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и аз така я ползвам седемструнната. Едно че звучи здраво, другото е че по-лесно се свири (по-лесно се мислят пръстовките за който не е свикнал със седмата си струна - така тя е като петата и няма проблвеми)

С каква китара забиваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа...ето това е парчето с онзи психо-строй. Ще ме прощавате за кофти смесването, ама все пак това произведение е home recording.

иБобз-ев,батка дай и ние да облажим душата,на някой по така сървар можеш ли да качиш песента че ХИТ-а нестава...

п.с.

шъ си го туря в подписа тва :godbless:

Ето, човека се е погрижил да го качи тук, така че дърпайте, слушайте и градивнокритикувайте :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
а за такива дроп групи ...сяка фтора нео метъл-

лимп бизкит, линкин парк, крейзи таун, мъдвейн, слипнот, систъм, дистърбд

и още хиляди :godbless:

off//

 

тук не съм много съгласен че SOAD ги числиш към нео-метъла, ама карай

 

 

@Smokejack, btw кои са тия доста песни на Metallica в drop-D?! Да не би от saint shit? щото инъче лично не се сещам? :think:

 

@iBobz, супер е инструментала! :godbless:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sad But True например е в drop D.

Sad but True е one-step-down настройка и идва D G C F A d...

 

Metallica наистина имат песни в които са по този начин настроени, но това не е drop-D...или аз нещо греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.