Jump to content
Българският форум за музиканти

един вьпрос


One_Voice

Recommended Posts

Мислех си дали темата не е за Купувам/Продавам . Но си виакам тук ще получа повече инфо . Изкам да си купя кубе за вкьшти ново или втора рака . Но да става за дамашни репетиций и малки зали. Та основния вьпрос е какво да бьде ? аз свиря разнообразна музика но основно Hardcore от класическите нешта , през метал . до R.A.T.M. дайте малко идей коя марка и модел ще са точни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за да става и за домашни репетиции и за малки зали най - добре ще е да е транзисторно около 50 вата, защото ако е лампово вкъщи ще трябва да те слупат всички съседи а ако е по - слабо като че ли няма да върши работа за малка зала... А какво като марка... Това вече не знам ... Този от аватара ти ползва Маршал едно старо моделче, но пък зависи много какъв е вкуса ти за звук... Общо взето например фендер имат много добри чисти канали, което за твоя вид музика не ти трябва особено много, а Маршал имат доста добри овърдрайви. За другите марки някои от по - метъл ориентираните тук ще трябва да споделят. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах тоя от аватара ми не ми се и мисли за неговия маршал макар и да е 50 вата , ще трябва доста да го издуя че да се чуе лампата . такаче на този етап лампите не ми влизат в употреба ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

spiderII_30lg.jpg

 

Spider II 30

 

аз бих си купил това :bravo:

http://www.line6.com/spiderII/about_30.html

Имах удоволствието да пробвам подобна "МАШИНА" и ми се стори доста... абе Line 6 ;) Готин е, но е малко скъпичък и недостъпен в БГ! Но за хард стилове е перф!

 

@One_Voice: Кажи с колко пара разполагаш?

 

Аз лично бих си купил един Фронтмен (25W :lol: ) и един Boss MT примерно... Но за "малки зали" няма да ти върши кой знае каква работа. Ако ти е за репетиции, споко в повечето репетиционни има къде къде по яки ампс от Фронтмена! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че съм голям разбирач ама аз съм с Fender Frontman 15G - 219лв:

15вата с овердрайв, който за тия праи не мисля че е лош, чистия канал си е чист ;) !! Абе с две думи ако не си голям свиряч и ти трябва нещо като за вкъщи мисля, че това ще ти свърши доста добра работа!!

Аз моя го взех от xxxx!!

Ако това не ти хареса пробвай некое Pevay(магазина им е на една пресечка от СМГ) там също има за 220лв един добър модел !!!

Успех! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не че съм разбирач, но си мисля, че ти трябва някакво кубенце минимум 30 вата. По малко няма да ти върши работа за 'малките зали'. И зависи колко са малки де.. Тук в СтЗ (примерно) във фактор имаше някакъв Фендър 30 вата за около 400лв. Също мисля че може да се намери и маршал за същата цена. Тоест не знам колко е маршал де, не съм го пробвал, само го видях веднъж като минавах оттам. Тези неща ако не съм в някаква абсолютно омазателна грешка разбира се. Иначе някой спомена и за peavy. Пробвах едно такова дзверче преди време и за по тежки неща става. За жалост не мога да дам никакви линкове, модели или нещо подобно ;)

 

едит: май нищо ново не казах :wall:

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си дали темата не е за Купувам/Продавам . Но си виакам тук ще получа повече инфо . Изкам да си купя кубе за вкьшти ново или втора рака . Но да става за дамашни репетиций и малки зали. Та основния вьпрос е какво да бьде ? аз свиря разнообразна музика но основно Hardcore от класическите нешта , през метал . до R.A.T.M. дайте малко идей коя марка и модел ще са точни

имаш ПМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до скоро бях се замислил за AVT Valvestate серията на маршал , ама си мисля че са малко скьпички - все пак маршал де . Но за пьрво кубе мисля нешто друго .Казаха ми за тия фендери ама не знам фендер не са ми звучали като тежка марка , пьк може и да се зальгвам .

 

имаше едно Peavy - 40 wats (около 400 лв.) но май не мисля да успея да сьбера тая сума

 

а тия Line 6 не змам каде се продават в Бг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз до скоро бях се замислил за  AVT  Valvestate серията на маршал , ама си мисля че са малко скьпички - все пак маршал де . Но за пьрво кубе мисля нешто друго .Казаха  ми за тия  фендери ама не знам фендер не са ми звучали като тежка марка , пьк може и да се зальгвам  .

 

имаше едно Peavy - 40 wats (около 400 лв.) но май не мисля да успея да сьбера тая сума

 

а тия Line 6 не змам каде се продават в Бг

пич, много добре си се замислил, щото АВТ-то е лудница.... ма много мислиш. до скоро имаше някъв тип дето продаваше АВТ20 за 300 лв., което беше повече от добра оферта, като се има предвид че струва някъде около 400 евро.

дано успееш да си земеш някое кубе от тая серия, няма да съжеляваш изобщо, въпреки че незнам колко стават за хардкор...

 

ае успех! и яко "хедбенг" :curse::curse:

Редактирано от ELVIS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това нещо преди да си го купя седеша в една репетиционна на едни приятели, перфектно е за вкъщи и когато имаме концерт свира с него, отделно го давам и под наем на други групи, пак за концерт. 30 вата е, ама не знам дали ще ти хареса като звук.

parka.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.