Jump to content
Българският форум за музиканти

Пътя към усеха....


Crimson

Recommended Posts

Днес слушах малко музичка-System of a down,In Flames,,Pink Floyd-и се замислих всъшност колко са се променили представите за добър/а китарист/група!!!!

Та реших да постна тази тема и да попитам - какво трябва да притежава китариста и съответно другите членове на групата в дешни дни???

За уменията на свирене/пеене мисля, че е ясно че трябва да присъстват(малко или много :P )!Става въпрос за идеята, смисъла на песните, начина на поднасяне(ако мога така да се изразя) на музиката към публиката!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

е те китаристите едно време не са ли могли да свирят? и не са ли поднасяли музиката по подобаващ начин? пример: хендрикс

 

 

тва че днешната публика, особено в БГ е от офце, китарстите не са виновни.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко педалски дрехи и грим, неколко голи мадами да се разкарват из клиповете ти и си готов музикант :P:o:D

забрави Мйерцидеса :P:D:P:D и 5 кила шибани златни ланци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да го поднесеш в България 99,99% от първоначалните мнения са

..ам нищо особенно..

:) сори ама е така, може и да си много добър..ама

ти свиркаш за кеф, като си много надарен все ще те потърсят да запишеш някой платинен диск :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е важно къв си, кой си и кво можеш! Важното е кой те издава и кой те продуцира! Колко пари се хвърлят по твоите продукции!!!!!

 

 

Всичко е връзки!! Дълги за обувки :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е важно къв си, кой си и кво можеш! Важното е кой те издава и кой те продуцира! Колко пари се хвърлят по твоите продукции!!!!!

 

 

Всичко е връзки!! Дълги за обувки :unsure:

ала бала ...... бачкане му е маиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е те китаристите едно време не са ли могли да свирят? и не са ли поднасяли музиката по подобаващ начин? пример: хендрикс

 

 

тва че днешната публика, особено в БГ е от офце, китарстите не са виновни.....

не така бре STRAT. публиката си е океи кви са ти набюденята та говориш по този начин. да на ти прозвуи кат заиаждане...питам те с уважение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
е те китаристите едно време не са ли могли да свирят? и не са ли поднасяли музиката по подобаващ начин? пример: хендрикс

 

 

тва че днешната публика, особено в БГ е от офце, китарстите не са виновни.....

не така бре STRAT. публиката си е океи кви са ти набюденята та говориш по този начин. да на ти прозвуи кат заиаждане...питам те с уважение

съгласен съм с бай Страт българската публика в по-голямата си част се състои от пияни до козирката потни и гнусни свине които отиват само и единствено заради погото на концерт....и засират удоволствието на тези които са отишли за да видят любимата си банда!!!

 

П.С. съжалявам за малко крайното ми мнение, надявам се че не съм убидил никого но съм останал с такива впечатления от концертите на които съм ходил...

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва че днешната публика, особено в БГ е от офце, китарстите не са виновни.....

Прав е.На концерта на black label society преди black sabbath в крайа на сета им Zakk Wylde отправи молитва за Dimebag Darrell и през тва време половината стадион реве6е Ozzy,Ozzy.Тва бе6е изклиу4ително грозно :cheers: и малоумно :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле колко зле звучи всичко това изписано по - нагоре...обаче за съжеление това е истината просто като започнем от мръсните гадни потни свине както беше написал колегата алекси по-горе та стигайки до свиренето за 11 лева(няма да визирам заведеението в което се свири за толкова)...имам познати музиканти които сега се опитват да пробият обаче е трудно и почти невъзможно за България...просто зависи много каква продукция изкарваш, защото в България всичко се свежда до комерсиялизма....и то в най-пошлите му прояви...та малко оффтопик...кой ви каза че комерсиалното е лошо??!?!?! или това е просто клиширан израз от личниоте ви възгледи...много мнения за кофти комерсиализация съм прочел тук....това не е добре поне според мен...иначе да се върнем на темата...много е трудно да се развиваш в областта която харесваш в България....ама какво да се прави...всички ке се мъчим....:cheers::cheers::virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам по ред...

1. Трябва да си фотомодел :cheers:. Така де - ако едно време никй не се е заглеждал, то днешно време не може да си грозен и да усшпееш... просто добрите китаристи/музиканти са доста повече от преди и вече има НЕмузикални критерии, които накланят везните.

2. Трябва да имаш връзки в шоу бизнеса. Познати мениджъри, продуценти... де да ги знам - колкото повече приятели имаш от тях - толкова по- добре. Евентуално приятелството може да бъде заместено от достатъчно дебела пачка :cheers:. Така де, всичко е пари, а това което не е пари е много пари.

Не мога да продължа нататък, защото не съм компетентен, но със сигурност ви казвам, че това да можеш да свириш на даден инструмент НЕ Е ДОСТАТЪЧНО! Днес много хора могат да свирят доста добре. Има други критерии които отличават добрите китаристи/музиканти. Замислете се за тях. Е, добре е и да сте пипали китара някога де... :virtuoz:

 

P.S. 3 може да бъде - трябва много да търсиш и да пробваш и да не се отказваш, когато не ти обръщат внимание. Става въпрос за намирането на мениджъри, продуценти ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не трябва да си велик китарист като Satriani, Vai, Hammett (за мен)

давам пример James Hetfield сравнение с тях е по слаб като техника свирене и т.н. :cheers: Всеки би го казал :cheers:НО според мен добър китарист е не този, който фърчи със солата и т.н., а идейния :virtuoz: Този китарист за мен е добър и мисля следното, че няма нужда да си толкова добър с китарата за да просперираш като музикант и като китарист :D Това е моето мнение :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

тва че днешната публика, особено в БГ е от офце, китарстите не са виновни.....

Прав е.На концерта на black label society преди black sabbath в крайа на сета им Zakk Wylde отправи молитва за Dimebag Darrell и през тва време половината стадион реве6е Ozzy,Ozzy.Тва бе6е изклиу4ително грозно :cheers: и малоумно :virtuoz:

Ееееее бахти, верно ли го е казал това за Darrell???Сега наистина се чувствам гадно, че не съм го чул 'щото Pantera ми е една от любимите групи :D:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко изписано дотук бих казал само че ме е яд за похабяването на таланта и постоянството на хората, които са се старали да надобреят!

Свалям шапка на тези които не са се отказали :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.