Jump to content
Българският форум за музиканти

Джем


Recommended Posts

Тва е от репетиционната ни.. края на видеот е наръчник как да използваме Вермоната си за да генерираме звук на гръмотевица :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Чуствам се полъскан направо :icon_shithappens: БТВ барабаниста е съфорумника simon :recourse:

Редактирано от Stoyko Lisichkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за добрите отзиви. Иначе аз не се възприемам за чак много добър има още какво да се желае. Иначе за озвучаването е отговерен автора на темата Стойко Лисичков. Освен като добър пианист е и добър пред пулта. :icon_shithappens: Все пак да не забравям и китариста той също свири чудесно, обаче тук не е представен в най-добрата светлина, защото чува песента за втори път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всички си свирите готино...но друго е интересно в случая! ;)

Кажи сега за барабаните - звука много ми наподобява на комплекта на Portnoy в Change of Seasons!

Високо барабанче, висок пик в касата и т.н., но томовете са ми много интересни как сте постигнали този ефект с тях (звук) - как са настройвани - отпуснати ли са или? И какъв еквилайзер имат (компресор и т.н.)?

 

Мерси предварително за отговора!

И simon ли си, philips ли си...не знам, но те харесвам (ти и твоя звук) :lol:

 

И ЗАЩО НЕ СТЕ СНИМАЛИ КИТАЕЦА?! (не, не...това няма общо с Азис)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мога да кажа за барабаните конкретно за томовете, да с малко по ниска настройка са, кожите са по отпуснати, защото въпреки че са малки размери с висока настройка не ме кефи звука точно с тези кожи прекалено кънтят.

Иначе може би, защото по принцип си звучат яко барабаните е все пак от значение ;)

Аз лично съм го смесвал с Cool Edit, но всичко беше на един трак, (барабани, клавир и китара) така че не съм слагал много корекции по еквалайзера.

А китаеца съм го изрязал от кадър, както и себе си, защото иначе нямаше да се вижда китаристът :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да кажа относно томовете - озвучени са със микрофони T.Bone CD 55, има екв. на всички канали от пулта, но не мисля, че е от значение какъв, при положение, че е конзолата ми е рядко срещана. Но в общи линии бас (120-140 Хц) +2 Дб, високи +2дб, параметрик-честота 1200Хц, ниво- +1дб.. ако не се лъжа. И трите инструмента влизат в пулта, излизат на стерео 2 канала и отиват в комп със просто аудиджи. Барабанче - Shure sm 57, каса и овърхед - Stagg, на фус май дори не сме слагали. Май тва е..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А китаеца съм го изрязал от кадър, както и себе си, защото иначе нямаше да се вижда китаристът :)

 

Той тоя прошляк не е за гледане бе :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саймън, Стойко - благодаря ви за информацията! ;)

 

И аз съм забелязал, че фусовете рядко имат нужда от микрофон, когато имаш качествени Overhead-и.

За каза не ви ли харесва Shure Beta 52? (Така или иначе сте докарали много як звук и със Stagg.)

 

И последно да питам - каква марка са барабаните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните са Mapex M Birch, всички оригинални кожи са сменени с Evans. И звучат много добре за парите си. Много съм доволен от тях поне засега ;)

По принцип и на фуса слагаме микрофон и е желателно, но тогава нямахме свободна стойка за микрофон доколкото си спомням :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ За каса съм предвидил AKG D112, но в момента нямам толкова пари.. Shure-a също е много добър, имам впечатление от него, но е малко по-скъп. Иначе стага за тия кинти отбива номера, приложим е и за Live и Studio, но при него липсва плътност на звука, каквато я има в гореспоменатите микове. Стага е идеален за детметълска каса, с много пик около 1Кхц, но просто му липсва bass body - около 80-100Хц. Иначе тия T.Bone са взимани от Shure beta 56 и съм адски доволен от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mapex = сериозна работа! С него даже брейковете ти звучат като на Mike Portnoy от Awake! :yes:

 

Това щях да кажа за касата - има малко повече пик, от колкото ниски, но и така си е добре (не само за Death-Metal) ;)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

специално от барабани не разбирам, но джема Много ме изкефи! Попринцип такава музика ли свирите, или това е случайно? В ютюб живите изпълнения с вокала не ми харесват толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.