Jump to content
Българският форум за музиканти

Търнокоп - Легионите на мрака


Recommended Posts

http://www.cokemusic.bg/school_band/storag...77a8fa0b89b.mp3

Решихме да участваме наш'та банда в конкурса за ученически банди, организиран от D2 и Gravity Co., и скалъпихме наша си песничка, която дълго време беше като единствена авторска идея по репетиции ....ии взе че стана. Като за начинаещи музиканти - доволно.

 

Надявам се да ви хареса, приятно слушане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър микс, много як бас.

Китарите леко се разминават на места.

Вокала звучи малко неуверено.

Май тва е.

 

Абе на инглиш май би звучало по-добре..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеееее....един коментар, по-добре да бяха 10 лоши, поне да има някакви отзиви, вие, колеги, :hysterical: разбирате повече, дайте някакви отзиви - добре ли е, зле ли е ...като за сефте.

:band1::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е зле - кат се има впредвид че сте млада група. Свирите си дууре :)

Обаче песента не е добра според мен - сещам се за 1000 неща на които прилича и нито едно с което да ви запомня като група.

Ама това ше се оправи с времето, като имате 20-30 ваши песни зад гърба си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами на мен ми хареса миксът, най-вече басът и барабаните. от китарите има още какво да се желае. трябва да поработите и да получите много добър синхрон в ритъм секцията, за да "напомпите" песента. ако това е целта, де. то и така е добре.

 

много лошо впечатление ми направиха тия филове на соло китарата. саундът им изобщо не ми хареса. не ми хареса и как са изсвирени. китаристът би могъл да ги изсвири иначе, по-технично, да придаде друг вкус на идеята. може да се получи съвсем различно усещане.

 

много приятно впечатление ми направи солото-и като саунд, и като изсвирване.

 

наистина има още какво да се желае от вокала. някакси няма собствен облик и се губи в безразличието. пей силно, бе. и текстът изобщо не ми направи впечатление. той е от огромно значение.

 

като цяло песента не ми хареса, обаче, ако съдим по отделните инструменти, групата има потенциал.

 

Давайте напред, момчета! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А. така е по-добре. Нормално де, ще се стремим към по-добри неща, а иначе със сигурност приличаме на мнооого песни, направени досега, не сме достатъчно добри, че да правим тооолкова оригинални парчета. Благодарим за коментарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Нито съм музикант,нито голям критик,но песента ми хареса.Имам само една забележка - вокала ако може през цялата песен да е с такова "ниво на агресивност" тоест според песента "Легионите на Мрака",ярост трябва да има :bravo: \m/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е, бе. Все пак сте ученици още => учите се :rolleyes:

Една идея от мене - спрете солото докато вокала говори на интрото, ще стане много по-дълбоко и въздействащо :P

 

А името на групата е култово! Ако не се лъжа един от вас беше потребителя Тракторист :bravo::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате още много да се учите и развивате, но като начало е добро - имате потенциал! Чуйте първия и втория албуми на Def Leppard - On Through the Night и High 'N' Dry и вижте там как са построени песните и как пее вокала Джо Елиът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саунда на 2-те китари-лява и дясна(със шведските акорди) е добър..въобще цялостния саунд бива..солокитарата ми звучи някак слабичка и тънка.Има разминавания м-у инструменталистите-ритъмсекция и китари,но вокала...мисля,че трябва да се постарае малко повече.Песента звучи зловещо-естествено такава е идеята,но аз си я представям малко по-раздвижена откъм тоналности-малко монотонна е-можеше да има повечко наситеност на хармония.Не ми се сърдете за директността,но това ви го пиша,защото усещам потенциал в групата ви,иначе въобще нямаше да се включа.Изпипвайте повечко дори и дребните детайли-те са от голямо значение.Желая ви успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Звукът е готин :) Идеята на песента също, само че...

Арпежите в началото като идея са готини, като реализация - не чак толкова... ;)

Една част от китарата ме побърква - това е частта точно преди припева, в която има едно "слизане" от високите тонове на китарата надолу. Ужасно е, ако вече не е прекалено късно - разкарайте го веднага...

Към вокалът всички, изглежда, имаха горе-долу еднакви забележки. Моите са същите :)

Редактирано от kolega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Екстра, понатрупахме коментари (обективни). Аз като основен композитор на т'ва нещо... въобще не претендирам да е е много яка песен, нито особено оригинална, нито особено дълбока. Просто осъзнахме, че малко сме я работили тая песен (може би от бързане и много мерак) и сме оставили в нея абсолютно първите неща, които са ни дошли наум т.е. донакъде наивни опити за творчество, текстът е абсолютно натурален, писан в час по физика или нещо такова. И може би точно тия ,,слизания'' исках да са по-нестандартни, но слушайки ги сега, осъзнавам, че, ако не си бяха мои, и мене щяха да ме побъркват. Иначе на концерт песента кърти много яко, може би щото е проста и ритмична. Ще гледаме да пооправим тия неща занапред.

 

ПП: Посланието е, че талибаните пристигат да ни вкарат всички в хареми. (примерно) ;):bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

клатите темпото на места, и според мене тоя арпеж на китарата звучи някак елементарно

и вокала май излиза извън тоналност на едно място

абе доста имате да се развивате и като група, и индивидуално

що не си намерите ръководител? ще дръпнете доста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.