Jump to content
Българският форум за музиканти

Преправяне на китара


Recommended Posts

ми щом тва с опъна е ок, тогава действай :o

 

и аз имам една класическа дефретната

и една направена на акустичен бас...

и трета на която й бях издълбал междупраговото пространство.

 

уважавам такива експерименти :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
Отговорено (Редактирано)
Мерси за съветите,

 

badvalue това за нътовете ми е трудно да проумея как ще стане. Но ако намериш нът 4ка, май ще се справя с преправянето на 6струнна на 7струнна. С ибей не съм работил и незнам дали няма да мога да намеря такъв нът в БГ.

Мерси отново.

 

Поздрави,

Мишо

смятам, че тук е по- удачното и място

продължавам тази темата

 

кое ти е трудно да проумееш ???

какво значи нът 4ка - 4см или 4 улея(бас) ???

ако не ме лъже паметта 42мм е "стандартно" нът-а, а ако трябва там да прекараш 7 струни доста малко ще е разстоянието м/у тях и трудно ще се свири

 

6струнна каква найлон(класика) или метал(уестърн)

 

друг интересен въпрос е къде ще сложиш допълнителния ключ/ от къде ще прекараш струната(на магаренцето)

 

П.П. май 7струнния нът е 48мм(1 7/8")

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да. и нътовете и 7мия ключ. знаеш ли, досега не съм за правил каквото и да е като къстъмизации по китара, и винаги съм доверие на разни "майстори", така че ще ми е трудно (освен това нямам подхидящи инструменти) да преправям китари.

Замисълът на тази 7струнка е да е с метални струни (мразя найлонови, 5 години съм свирил класическа китара и ми е втръснал звука на найлонките).

Така че, незнам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно за това си мисля че 12струнна

ПЛЮСОВЕ

- подходяща широчина на гриф - около 50мм- (това ще е проблем при 6стр, която е с 42мм нът освен ако не е "класическа", там пък проблема ще е с напрежението на струните в/у грифа и 6 са много какво да кажем за 7, а при 42мм вероятно проблем ще е с разстоянието м/у струните)

- глава с достатъчно място, дупки и наличност на ключове(няма да се налага да си взимаш допълнителен ключ), (при 6 търсене(на място) и слагане на още 1 ключ --- ПРОБЛЕМ според мен)

- достатъчен брой дупки в магаренцето - и "бриджПин-ове" - за 6 не смятам че ще е такъв проблем с "отварянето" на още 1 дупка и в 2та случая найлон/метал

Минуси(и за преправяне на 6струнна важат същите)

- нов нът(мисля че 5см ще е по лесен за намиране, при желание дори "заключващ")

- пласмасата на магарето(saddle) трябва да "подвежда" добре 7 струнни без да им позволява произволно приплъзване една към друга

 

простете ме ако се повтярям, но се опитах да систематизирам нещата които ми изникнаха на 1 поглед.

 

ако може и снимки или ТТД(технТактДанни) на китарата за промяна(искал съм на ЛС но нека всичко да е на куп в темата), а пък и тук и други ще дават съвети - което си мисля че ще е по- добре заради моя НИКАКЪФФ опит в лютиерството (по скоро имам общи представи как би трябвало да са нещата може би)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе, мерси отново, вече съм сигурен, че трябва да се насоча към този вариант на преправяне на 12 струнна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.