Jump to content
Българският форум за музиканти

Постановка Постановка Постановка


Recommended Posts

Хубавите столчета са огромен проблем. Просто няма такива. Единственото на Ямаха, което ми харесва, се обажда на скромната сума от 170 юро и при това го няма ин сток. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ше си позволя принципно да не се съглася.повечето столчета са си просто столчета...аз имам проблеми от най-общ характер-например твърди са за гъза...е тва е пробем...или се клатят..оттам нататък си го настройваш на височина и тва е,ако се изгърбваш и не ти е удобно проблема е в твойто тяло или в подредбата на барабаните(доста хора си ги редят твърде ниско май и после се чудят що се накланят напред..може би аз съм изключение,щото съм навикнал да сядам по кво ли не-от полусчупени дървени столове с облекалка на по 40 години до празни щайги от бира и пожарогасители..е ми сори,ма нема да дам пари за столче като със същите мога да си взема чинел:)и @Итсе не се оплаквай че си висок,щото съм гледал по-високи от тебе барабанисти да седят на отвратителни столчета и да не се оплакват...

 

съвсем сериозно препоръчвам упражнения за гърба на всички-нема да повярвате неколко йога упражнения кви чудеса правят за гърба:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е изписано по тоя въпрос в специализирата литература, така че няма да повтарям, но основната идея (пак взета от бойните изкуства) е, че тялото трябвa да има център на равновесие, когато седиш на стола, за да могат четирите ти крайника да са свободни да се движат, без това да ти пречи на стойката. Затова височината, стабилността и формата на столчето са особено важни. Тъй като всяко тяло е различно, човек рано или късно намира баланса за себе си и съответно точното столче.

 

Върджил Донати примерно като беше тука, свиреше на познатия на всички ни 1st Chair на Тама, обаче го обръщаше наобратно, така че отпред да дойде най-задният ръб, който е доста остър и седеше практически върху него. Скот Травис от Джудас пък е два и кусур дълъг и седеше буквално с колената до ушите. Дейв Ломбардо също седи адски ниско. Майк Портной пък е почти прав.

 

Така че всеки сам си има начина, въпросът е да се потруди, да изпробва каквото може и да го намери. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има собствен начин,даже и Поркаро лека му пръст ,е вдигал столчето доста високо ,за да може да свири с пръсти.Като го питат защо свири само с пръсти той казва ,когато бях на пет години и краката не ми стигаха до педала ,единственото спасение са пръстите и от тогава ми е навик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кацко, братче, не си единствен в одисеята със седяне по какво ли не, само и само лайф да има... :P И ма калъфи от барабани съм седял и на кашони ( а като се продъниха падна екшън...) и на к'во ли още не... :)

А във връзка с постнатото от Ицето, да добавя една стара новинка:

Навремето имаше една група от ГДР "Сити Рок Бенд", която мисля, че на младите не им говори нищо. Пичовете бъхтеха някакъв соц рок, нещо а'ла "Сигнал", но също като тях бяха симпатични и кадърно-мелодични. Ама т'ва няма значение. По темата - техният барабанист седеше върху куфар за китара...!!!!!!! :):):P 'Ма иначе си свиреше човека. Само 'дето комплекта аха да падне отгоре му, а за визия пред публика както се досещате не може да става и дума...

Така че... Всички се раждаме луди, ама... някои си оставаме... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ги помня и знам аз тез "Сити", бяха много яка банда и са все още култови в Германия.

А по темата - аз съм седял на какво ли не, но големи случки чак не съм имал, де. . . :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Завалиата Деив Уекъл си сложил раида направо за правостоящи и сега дясното му рамо е 15см по-нависоко от лявото.Така изглежда че си е подпрял единия лакът някъде дори като си седи нормално....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.