Jump to content
Българският форум за музиканти

Постановка Постановка Постановка


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Какво да ти кажа приателю на пръв поглед постановката си е безобидна работа , но това се гради с много години ,даже и аз в момента все още я испипвам .Но ще ти кажа горе долу аз на какво наблягам

1свиря школата стик контрол ,тя е само за барабанче , същевременно упражнениата ги разхвърлям и на комплекта

2 опитвам се да свиря и по двата начина ,първия е само от китка а вториа използвам и пръсти

3 при свирене гледам да използвам цялата ръка , не разчитам само на китка

4 опитвам се също така ,като свиря някои упражнениа да използвам отскока на палката (ако не се лъжа това се казва рибаунт),

5 опитвам се да свиря с голяма динамика

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид постановката на комплекта и факта,че съм се прегърбил от неправилно свирене на комплекта, но мерси много...наистина полезни съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си огледало до коплекта, така че да можеш да се виждаш в профил. Знам че звучи малко глупаво, но знам много добри барабанисти, които го използват и наистина помага. Освен това така можеш да си следиш аплитудата на палките и да гледаш дали е равна, а не на последно място помага и за изграждане на готина визия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То чат пат и аз се прегърбвам но това е ако свиря 4-5 часа това е нормално ,като се получи ставам излизам на вън да се раздвижа и т.н Саймън Филипс има оперция на прешлените от пресвирване ,за това споко не си единствен .Също така като седнеш да свириш не се опитвай да се навираш в барабаните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми е лесно да седя с изправен гръп ,пък камо ли да свиря ,обаче

като се сетя се опитвам да се изправям .Абе трудно си е ама всичко е въпрос на навик :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента ме боли гърбът зверски от това,че постановката ми е като на Квазимодо лека по-лека ще се оправя. Съвети, ругатни? :happy:

Eдин път, преди много време, попитах учителя ми: "Драго, к'во да направя, защото се гърбя, а и столчето ми е много неудобно и само се местя и нагласявам?" Отговора беше; "Не знам досега някой колега да ми се е похвалил с удобно столче, а като се гърбиш... глътни бастун и може да има няк'ъв ефект. " След което се захили, както само той може да го прави. Така че братко, да не ти пука. Гледай "Калифорния джем" и се наслади на Ян Пейс, особено по време на солото! Той май има и сколиоза. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах ли му мааата- и аз се гърбя яко ,ама аз и като не свиря си се гърбя:headbang:)Не е лесно....1.90 да си висок и едва 68-70 кила(като ме навали дъжда яката)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.