Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко въпроса...


7246

Recommended Posts

Ще питам директно:

 

Как мога да заступоря струните на ключовете?Аз лично ги прекарвам два пъти през дупката и после през самата струна.Има ли опасност така да се скъса??

И как да го правя правилно (ако този начин не е).

 

От къде мога да си намеря табулатури на български групи (Сигнал например)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да ги застопориш?или аз не топля или ти не обясни добре.

просто си я навиваш с любоФ така и готово.Да не си мислиш че щото ти се разтройва китарата ти се приплузгват струните?не че е не възможно мисля, но на мен поне не ми се е случвало май....

за табсове Май френ ъф мизери беше пуснал един линк.. пей сърце в няколко теми по надолу май :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде мога да си намеря табулатури на български групи (Сигнал например)?

http://peisyrce.hit.bg/ не е кой знае колко пълен.... но колкото да не е без хич :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно новите струни винаги поддават по малко.Иначе може и повечко пъти да ги навиеш, нема лошо.Но като ги навиеш отрежи стърчащото, щото става shit

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам навика да подпъхвам стърчащия край под една от навивките. Особено на голите струни. Става грозно, но не се изплъзват.

Другият вариант е да направиш повече навивки, но така става още по-грозно :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го правя (с много любов :inlove: ) така:

 

Пъхам върха на струната в дупката и от другия края го "пречупвам" на 90 градуса. След това навивам докато се покрие оста на ключа (или ми писне). Стърчащия край в никакъв случай не го режа - него го обработвам с машата в стил Dimebag Darrell :rolleyes:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стърчащия край в никакъв случай не го режа - него го обработвам с машата в стил Dimebag Darrell

 

На мене ми вкарват шумове стърчащите неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз прекарвам горния край през ключа, след това го прекарвам пак през дупката ама от другата страна на ключа.След това го прекарвам през кръгчето което се е получило от струната у става нещо като възел (тва за тънките струни щото дебелите си седят).Та питам като съм ги "вързал" така има ли опасност да се скаса по-лесно щото съм чувал че стават кофти инциденти (като рязане на пръсти и т.н.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

QUOTE (hypermusic @ Jun 9 2005, 10:10 AM)

 

 

На мене ми вкарват шумове стърчащите неща 

 

 

ако питаш мене и пружините трябва да се демпват с малко лепилце

 

не бих,аз даже не съм си завинтил капачето за пружините, щото от време на време стържа по тях и прекарвам шума през delay-че или phaser-че :twisted:

Интересно се получава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ами аз прекарвам горния край през ключа, след това го прекарвам пак през дупката ама от другата страна на ключа.След това го прекарвам през кръгчето което се е получило от струната у става нещо като възел (тва за тънките струни щото дебелите си седят).Та питам като съм ги "вързал" така има ли опасност да се скаса по-лесно щото съм чувал че стават кофти инциденти (като рязане на пръсти и т.н.).

По принцип всяко остро пречупване на струната е предпоставка да се скъса, общо взето 2-3 пъти като я сгънеш и изправиш и се чупи. (на мен затова в момента 4-та ми е снадена след nut-а - добре че се заключва). Аз обикновено сгъвам края нагоре или надолу и правя навивките върху него, така че да не може да се изплъзне.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пълни глупости пишете в тази тема братя :hello:

не съм чул или видял да се изплъзне струна. аз съм свирил със струна увита половин оборот около ключа и си е седяла така няколко месеца.

никакви възли, никви магии никви 5 лева ;)

пъхаш, огъваш и навиваш. тва е.

 

иначе и аз режа стърчащите - наистина вкарват нежелани шумове <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стърчащите са куул само с една забележка: веднъж безмалко да си извадя окото на една от тях. Действайте предпазливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.