Jump to content
Българският форум за музиканти

Двуструнният ми Бас - повече БАС!


Recommended Posts

Не съм голям фен на Макс, и не знам за уаруока, но ми се е запечатала една негова снимка от концерт, на която свири на гибсън, боядисан в цветовете на бразилското знаме, с изкормени 1ва и 2ра струна, та от там се сетих за редуцирането на струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

пълна шестица си, брат, много добре ти се е получило.

идеята е страхотна, и изпълнението ме кефи, за външния вид също мога само да изразя адмирации (знам много сложни думички) защото се кефя на такъв изглед. излизаш на сцената- всички се хващат за главите 'кво-е-това-ужасно-изглеждащо-дърво'- пускаш се, почваш да свириш- всички продължават да се държат за главите- 'къв-е-тоя-брутален-звука-леле'!

 

продължавай напред, маниак!

:)

 

 

Абе принципно 'къв-е-тоя-брутален-звука-леле' трудно се изкарва от 'кво-е-това-ужасно-изглеждащо-дърво', особено с подръчни средства, но щом това ви забавлява... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможностите не са много и се получават по-мъдри ходове!

Преди години ходих на репетиция - само да уточним тоналности. Казаха ми че има бас да не нося. ОК. Оказа се обаче, че баса е само с две струни G и D. И че няма само да си говорим а ще свирим. Това което свирих на репетиция после не можах да повторя на участието с моя бас. Усещането е страхотно. Но номера е да свириш с група а не у дома да махнеш две струни и после да се чудиш какво да свириш.

Поздравления от мен! Моето мнение е че на две струни се свири най-добре с непознати музиканти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Сега остава само да направиш "топ" от кашон, да боядисаш с водни боички и да лакираш със заздравител за нокти и ще стане чук! И да не забравиш потенциометрите от телевизор София '81, да превариш струните и да си направиш кабел от коаксиалния за кабелната:)

Еми един познат си направи усилвател от кутия за обувки....Къртеше с нея,ама нали си бачкаше,а и тогава бяха много по-гладни годините :):metalist: :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.