Jump to content
Българският форум за музиканти

Всичко свързано с Roland E50


misho.d

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Изчезна ми Бендера на Е50 имам само Модулатор. Трябва да направя Узер програма да го запаметя на максимално 24 и тогава работи но съвсем слабо. Някой от колегите имал ли е такъв проблем, или е само за този модел. :thx::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понаучих и аз нещичко. Много е гъвкава машината. Правихме с колеги сравнение на живо между VA-7, Yamaha PSR 3000 и моя Роланд Е50. От стил в миди или user prog. тръгва от раз. VA-7 тръгва винаги от първия такт а при Е50 има право на избор.На практика може както си свириш да продължиш с миди без никой да разбере. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят колега свири с ПА80 събрах ме двете машини и сравняваме:Е50 всичко е на ЛСД-то,много по лек и 1ГБ памет е съвсем нормално,Па80 за една функция се минава прес 3 бутона,много по тежък,40ГБ хард диск-подигравка с клавира като 50% свирим на живо! пропуснали са да сложат бутон лоад МП3, един плюс има два секвенсера,казах на колегата че може да работи и като Dj а той взема че се обиди незнам защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Търся стил за този модел или за Роланд като цяло, трябва ми Фокстрот и Туйст при Е50 ги има звучат съвременно но са много постни. Преди съм работил с Е70 но от този модел не може да се изкара нищо. :thumbs_up::P :P :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това го знам клавира чете всички стилове само трябва да се пипнат и да се изравнят малко. Изкам да видя колегите как работят, имаш ли нещо правено от теб? най вече Фокстрот или Туист.

Както знаеш в българскя поп фолк има кавъри от сръбски и гръцки песни но те отшумяват бързо и затова аз не ги свиря а ги пущам готови. няма смисъл да ги уча, на теб какво ти трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Много интересно 2760 преглеждания а само 23 поста.

В този форум всички питат а само 2-3 човека отговарят.

Нее вярно това че сега е сезона и всички са заети, сигурен съм че след работа всички са в нета.

Затова и аз изкам да знам имали колеги който работят с този модел,има ли някой информация за този модел като софтуер и видео демо.

И изобщо пишете бе колеги само аз ли съм с такъв модел.

Сигурн пак съм згрешил в живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Виждам че темата се чете така че е време и аз да се похваля.

Наскоро по големия дъжд много хора изпищяха с електрониката,и моят късмет нали е с магарешки........тъпкан точно тогава и аз правя узери, изведнъж свирката спря.Обадих се в Варна на Левито,носия вика ще я пращаме в Пловдив (ха така вечерта съм на работа) Но със свирката дават и диск на който има драйвъри, софтуер и програми за Е50 Е60 иG70,в първия компютърен магазин преинсталирах софтуера на свирката и всичко си доиде на място.

Сега вече мога да се похваля, саунда се оправи всички нейни узер програми излязаха така че като: (възможности,звучене,тегло и най-вече цена) свирката е супер. :greenangel::thumbs_up:;) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Това със софтуера не го знам. Не съм имал досега сериозни проблеми, някой път забива като я претоваря с информация но след рестарт се оправя. Иначе правих си аудио запис и много ми хареса звука. Ако незнаеш че това е машина може да се объркаш че инструмента е реален. За тия пари си е много добре. Да се похваля с моето постижение. Ефектите който може да се приложат към дясната ръка мога да ги вкарвам към миди файла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Добавих си еквилайзер и компресор за периферия и звука стана :)

Имах възможност да разгледам два дена един Роланд Е80. Както знаете Е50 и Е80 ползват еднакъв процесор за звука. Е80 има много повече екстри и така почнах да ги изключвам една по една докато звука стана както на Е50. После почнах да добавям на Е80 еквилайзера и компресора после и на Е50 същите неща като периферия. Когато настройките се изравнят звучат еднакво. Това си го мислех че е логично още като си купувах синтезатора но не го бях пробвал така подробно и нагледно. Разбира се сравнявам еднакви неща от двете свирки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирасе, може качаш файла от дискетата направо на секвенсера от там ще го пипнеш малко за по-добро звучене и ще го сейфаш на картата защото от картата мидито тръгва веднага (влизаш в меню и задаваш команда да тръгва от първият такт).

Разбирасе можеш да вадиш дискетата по всяко време, но от дискета качва по бавно така че само флаш карта, има и USB-вход изход можеш да качваш и да сваляш деректно от компа, така че флопи диска напълно отпада.

А ти с Е50 ли работиш?

И пиши на кирилица!!

Редактирано от misho.d
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.