Jump to content
Българският форум за музиканти

Всичко свързано с Roland E50


misho.d

Recommended Posts

Да разбирасе, може качаш файла от дискетата направо на секвенсера от там ще го пипнеш малко за по-добро звучене и ще го сейфаш на картата защото от картата мидито тръгва веднага (влизаш в меню и задаваш команда да тръгва от първият такт).

Разбирасе можеш да вадиш дискетата по всяко време, но от дискета качва по бавно така че само флаш карта, има и USB-вход изход можеш да качваш и да сваляш деректно от компа, така че флопи диска напълно отпада.

А ти с Е50 ли работиш?

И пиши на кирилица!!

 

трябва да сменям мойта и съм в процес на чудене какъв роланд да си взема долу-горе за тези пари-аз имам отделно секвенсер на ямаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз преди да взема Е50 работех с Е70 и секвенсер Роланд МЦ50 мк2 така че и аз съм като теб, затова вземах Е50 много е лека с пълен секвенсер и всичко качваш вътре в нея без да ползваш дискети.

Но разбирасе има много други нови модели, изборът е твой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди да взема Е50 работех с Е70 и секвенсер Роланд МЦ50 мк2 така че и аз съм като теб, затова вземах Е50 много е лека с пълен секвенсер и всичко качваш вътре в нея без да ползваш дискети.

Но разбирасе има много други нови модели, изборът е твой.

 

Абе сигурно такова ще си взема-все повече почва да ми харесва.Аз в момента работя с ем50,но го ползвам повече да си просвирвам мидитата и по-малко на живо,щото си правя нещата с компа, а ги дообработвам със секвенера-имам yamaha QY 700,но ем50-то взе да прави едни номерца-както и да е това не е важно.Навил съм се май,май за е50 и като посъбера пари ще го взема.Каква памет има? Колко нещо може да събере? www.freewebs.com/midipopfolk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

картата може да ти бъде до 1Gb една дискета знаеш че е 1,44 Мб. недостатък е липсата на трети ефект при миди файла. не е като при Ямахата. иначе на дясната ръка го има. за звука сам си прецени. на мен лично ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом работиш с ЕМ50, Е50 е идеалният вариянт за тебе, но още по-добрият е да вземеш Е80 тогава вече ще се родиш отново.

:thumbup:;):virtuoz::thx:

 

Е, да ама парите му......................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех вече клавир, просто исках да споделя впечетление от този модел на Роланд.

Добре но ти си задал само един въпрос, не разбрах какво е мнението ти за модела и почна ли вече да работиш със нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Чета че има разочаровани от звука на Roland E-50. Нямала семплер, била слаба машина и други подобни.

Да поясня само че звуците които ползва са семплирани. Няма възможност за добавяне на нови звуци. Може да обработваш само тези от наличната банка.

Знаете че се започва от саунд модула а после се добавя каквото е нужно за мастеринг. Роланд са спестили тази секция с мастеринга. Тя може да се закачи като периферия според предпочитанията. Затова ви се струва че звука е слаб.

Без SysEx няма да накарате клавира да прозвучи. Вижте как са направени фабричните стилове. Но с неправилно въведени SysyEx може да го накарате да блокира. Това го зная от опит.

Не съжалявайте за mp3. Как ще транспонирате ако ви се наложи. Слушал съм варианти на транспонирана mp3-ка. До един тон някой път става сполучливо ами после. Има толкова малки и удобни прлеарчета че просто не ви трябва да го има в синтезатора.

Решението за памет карта вместо диск е по-добро. Тук компютърджиите ще кажат повече защо. При тая запрашеност, вибрации, разнасяне, проблеми с тока и т.н как ви се струва кое е по-надеждно. Вижте и какви гаранции дават търговците.

Чете стилове от почти всички Роланди.

Няма ориенталски барабани. Това трябва да се съобрази като се вземат стилове от друга машина.

Лесно и удобно се свързва с компютър.

Лека само 8кг. Който не носил само той няма да разбере какво означава това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой от Вас притежателите на Е-50/Е-60 успя ли да го оборудва с PCMCIA card adaptor-а? Самите памет-карти ги има във всеки магазин за компютри, но адаптера за тях неможах да открия никъде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Операционната система на Roland E-50 може да се ъпдейтва. От Roland има предложен ъпдейт. Който иска да знае повече може да прочете ето тук.

http://www.rolandkeyboardclub.com/v/os_updater.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.