Jump to content
Българският форум за музиканти

Съплай за камиони + шум


Recommended Posts

Та сглобих си един съплай по тази схема http://www.picvalley.net/v.php?p=u/266/66331_561.JPG Сложил съм го в метална кутия. Трафа е 12 V , стабилизатора е 7809. Филтриращия кондензатор е 220uF(C12) паралелно на него съм вързал обикновен 100 nF(C32) , на изхода един 10uF. Замасил съм трафа за кутията както и входното 220. Обаче яко шуми като го включа, китарата не се чува направо ... Нек'ви идеи... По-голям филтриращ - колко ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платката е направена лошо. Топологията е неправилна.

Първият кондензатор се смята в зависимост от консумацията.

Брум или Шум? Има разлика. Обикновенно брумът е проблем на захранването, а шумът е по-скоро въпрос на неправилно окабеляване на камиончетата. Може и да е комбинация от двете.

Може да е и съвсем друга причината...

Внимавай, че както си го подкарал с тези заземявания може да отидеш зян!

.... По-добре потърси някой който е наясно да ти го оправи. Така от разстояние само ще се объркаш повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам наясно съм, че не е както трябва ама нали знаеш исках да се опитам. Иначе в случая става дума за брум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На изхода какво напрежение имаш?На мен на адаптера ми му беше изгорял стабилизатора веднъж и имах такъв проблем.Провери си също и спойките и най-вече големия филтриращ кондензатор след изправителя.Не е лошо също да овеличиш стойността му,особено ако захранваш дисторшъни с това захранване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та сглобих си един съплай по тази схема http://www.picvalley.net/v.php?p=u/266/66331_561.JPG Сложил съм го в метална кутия. Трафа е 12 V , стабилизатора е 7809. Филтриращия кондензатор е 220uF(C12) паралелно на него съм вързал обикновен 100 nF(C32) , на изхода един 10uF. Замасил съм трафа за кутията както и входното 220. Обаче яко шуми като го включа, китарата не се чува направо ... Нек'ви идеи... По-голям филтриращ - колко ?

 

 

 

 

 

пусни му захранване на батерии за да разбереш дали брума ти е от захранването или от останалите елементи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.