Jump to content
Българският форум за музиканти

Гладни слушалки! Как да ги нахраня?


Shadowfox

Recommended Posts

Здравейте!

 

Харесал съм си едни слушалки Sennheiser HD650, но съпротивлението им е 300 ома.

Не знам дали с Realtek-a на pc-то ми ще мога да ги подкарам както си трябва.

 

Всъщност се чудя какво е това устройство, което да действа като усилвател?

 

Може ли да си взема някакъв midi-интерфейс, например, в който да ръгна 1/4 жака и

по USB да го свържа с компа?

Дали може да се използва един Tascam 144 за аудиокарта и да пренасочва цялото аудио

към въпросните слушалки? (дали headphone порт-а на тези миди интерфейси е с високо съпротивление?

би трябвало, при положение, че е 1/4 вход??)

 

Благодаря много.

 

Накратко: какво ми е нужно, за да слушам windows-кото си аудио (било то winamp, pinball или cubase) на тези слушалки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито един от посочените варианти няма да ти свърши работа. За целта трябва отделен усилвател, който да осигури необходимото ниво на сигнала. Ако искаш да използваш напълно качествата на високоомни слушалки, каквито са посочените, не ти трябва "високоомен" изход, а изход с достатъчно напрежение, за да се осигури достатъчно звуково ниво. Съвременните изходи, предназначени за нискоомни слушалки ( като тези на посочените от теб варианти) имат ниско изходно напрежение, затова високомните слушалки се чуват тихо и са неудобни за работа.

Трябва ти по-висока класа усилвател за слушалки, съответстващ на слушалките.

Прегледай постовете ми за усилватели за слушалки, може да откриеш още неща, които да са ти полезни. Ако имаш въпроси, пиши лично съобщение.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.