Jump to content
Българският форум за музиканти

Анкета, палки?


Палки  

117 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз пък свиря с палки Valeto 5b ili 55b много съм доволен издържат по три 4етири репетиции от време на време като имам кинти си вземам Pro-mark но рядко само за специални слу4аи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Вик Фирт Нова серията 5б и съм доста доволен. Тези евтини палки се оказаха доста издържливи кучета!! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Vic Firth 5B American Classic Hickory и съм много доволен.

Вчера един приятел е бил на концерта на Firewind и Kamelot, и си е хванал палка от барабаниста на Firewind Mark Cross, който свири с Vic Firth 5B Nylon tip. Палката беше яко оръфана, не личеше да е свирено много с фус, повече чинели е млaтил.. а и като я оглеждах забелязах, че доста прагове е ударил.. някво странно ми се вижда. Та въпроса ми е каква е разликата на палките като са с този пластмасов връх? Аз само 1 път пробвах такива палки и нещо не ми хареса как топчето отскача от райда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги предпочитам палките nylon tip , точно за това че не се ръфа върха на палката, но съм забелязал че са по-кекави при шийката под върха,.... абе няма пълно щастие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Vic Firth Rock палки защото имам дълги и тънки пръсти и по-тънките и по-леки палки са ми супер неудобни.

Имам и едни забравени Валето 5Б, които само събират прах. Много бързо им отиват главите на Валето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Vic Firth X5AN SM021X5AN.jpg

 

За момента това са палките за мен! Малко по-дълги от обикновеното с nylon head.. напрао ми лепват в ръцете. Забелязал съм че лично при мен палки с пласмасови глави издържат значително много повече от тези с дървен.. купих си 5 чифта на Valeto и на едно свирене наръфах 3 палки.. после си купих и Vic Firth X5A и тях ги наръфах.. се главите им чупя... от рамото надолу никога не съм спрасквал палка :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам - Vic Firth Extreme 5BN .

От скоро съм с тях. Малко по-дълги са от стандартните. Нито леки, нито тежки с найлон хед. Вече нямам проблема с чупенето на върховете :greenangel: .

Идеалните палки за мен и стила, който свиря :butcher:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вик Фърт на Стив Гад,много са добри.Оказват и много добро влияние върху саунда .Също така са и много издържливи.В началото ми се сториха тежички,но се свиква.

Редактирано от ivi4a89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valeto V7W - струват пет лева, чупят се трудно, твърди са (страхотни за шафълинг), тънки са, средно тежки са, с добър баланс.

Сега даже са започнали да ги боядисват до 2/3 от височината в черно, което придава известен стил, макар, че не ме топли особено ;)

Освен стила, обаче, си има реално положителни страни - боята придава друго усещане за палката от обикновения лак, чувствам ги по-комфортни. Освен това не си личи зацапването, което поне при мен се появява задължително след по-продължително свирене (а палките при мен имат доста дълъг живот)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.