Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми яки пружини за флойд


Manolev

Recommended Posts

Здравейте, пичове!

 

Значи аз свиря на Ibanez Giger. Китарата яко пили - мега доволен съм. НО! Има едно нещо, което ме безпокои - пружините дадаха фира. Може би от много Слейър, може би от хармониците на Даймбаг. В началото когато почнах да ръчкам, падаше само 3та струна и то съвсем малко(максимум четвърт тон, след 3 часа пилене) :greenangel: . Имайте предвид, че ръчкам адски здраво, тип спагети.

 

Та, искам да ме посъветвате да си сложа 4 яки пружини, незвисимо от цената. Музикант в нужда се познава. Тенкс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

 

Би ли уточнил в момента колко бързо, какво и как се разстройва?

На колко време са струните, заключването горе дали е стабилно (видими проблеми като изяден метал и др. ... по принцип до сега не съм виждал такова нещо имайки се в предвид че метала там е доста твърд но приемам че не е невъзможно). Провери си леглата на струните долу на флойда дали са добре стегнати. Иначе пружини съм виждал във Райзинг Форса преди време, но ако си купуваш те съветвам да си вземеш 4 и да ги смениш всичките защото ако вземеш само една рискуваш да не опъва така както другите три (естествено и логично, различни пружини, различен напън, памет и т.н.) Ако сложиш 4 пружини трябва да коригираш силата на опън от задната част на флойда (2-та винта които са забити в дървото и държат една метална плоча на която са закачени пружините от едната страна).

Другото за което се сещам е да провериш стъдовете дали нямат луфт, има голям шанс да е и от това. (има някъде стара тема в която сме разисквали проблема малко по основно)

Завършвам с отварянето на една голяма скоба която предполагам ти е позната а именно, не разстройващ флойд роуз няма, колкото и скъп и добър да е, а и струните са най-слабото звено в случая :greenball:

Успех!!!

 

;) Марио :icon_shithappens:

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми виж, те не падат всички струни. След прекомерно ръчкане - 20 минути да речем, пада често 3та и забележи 6та струна :wallbash: Това ме накара да помисля, че става въпрос за пружините.

 

Имам преки наблюдения спрямо JS-100, ако се сещаш. Слабото място там е 3та струна при работа с флойд-а.

 

Свиря с Дийн Маркли вече месец, мисля да ги сменям, преди с да дариото не ми е правило проблеми. свиря с 10ятки.

 

Опасявам се, да не съм го развалил нещо, китарата все пак струва 2 бона. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.