Jump to content
Българският форум за музиканти

За ваденето на песни


Fenix

Recommended Posts

Аве тука искам да извадя едно соло и се замислих дали има неякакъв трик при ваденето на песни и по-специално на сола.

Или вие просто сядате и го "засвирвате"? :greenangel:

 

Примерно някои по-интересни ликове, как ги вадите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве тука искам да извадя едно соло и се замислих дали има неякакъв трик при ваденето на песни и по-специално на сола.

Или вие просто сядате и го "засвирвате"? :greenangel:

 

Примерно някои по-интересни ликове, как ги вадите?

Понякога за по-бързи сола и лик-ове ползвам

 

WorldWide Woodshed Slow Gold(сигурен съм,че го има кракнат из Интернет-а):

 

Slow Gold

 

или пък последната версия на Уиндоус Медиа Плейър-а може да забавя мп3-ойки.също така жазно нещо при ваденето на неща-едно нещо е да вадиш отделни лик-ове ,но свързването е най-важното,защото по този начин си тренираш музикалната памет и усвояваш фразирането.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз като се опитвам да вадя някое соло, гледам да звучи рифа върху който е изградено солото, имам предвид ако примерно в припева или в куплета звучи същият риф, се опитай да го напаснеш към него, така няма да сбъркаштоналноста и по лесно става :greenball:

примерно на enter sandman на metallica, които явно са ти любимци, солото е направено върху риф които се повтара и преди това в песента, та пускаш си го и даже да има вокали, няма да ти пречат, просто си свириш солото :greenangel:

айде дано съм полезен и да не съм написал някоя глупост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве всеки си има собствен стил и ако успееш да разбереш какво е отличаващото в солата му ще може да ги свириш...аз примерно Блекмор си има един особен стил който ако захапеш ще можеш да хванеш солата му така и и е Кърк...вземаш едно уа и жулиш :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слушаш много пъти и вадиш друга тактика няма, за на Анджело солата чак пат ползвам некаф плъг ин за Уинамп-а които забавя скороста но не сменя тоналноста, голяма гъзария :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа.

 

МЕРСИ НА ВСИЧКИ.

 

И аз така предполагах. В смисъл, знам го тоя плъгин за забавяне на скоростта, а колкото до солото, не е на Кърк. Неговите сичките ги има из нета B)

На Final Gates, на Рънинг е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми само две неща ти трябват - да хванеш тоналността и евентуално смените на тоналност, и да го забавиш достатъчно. Нататъка - лесно, в повечето случаи B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Amazing Slowdowner е програмата, когато става дума за забавяне на песни.

За другото съм чел много работи, ама като знам какъв съм глухар, хич не ми отива да давам мнение B)

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.