Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа, ръчна изработка


Recommended Posts

Здравейте, потрудих се днес и бързам да ви покажа новата китара :happy:

Очаквам вашите мнения за китарата и сайта!..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления, Aureliano!

Китарата е супер.

За сайта: не е хубаво картинките да са с размер по 2,5 мегабайта парчето - бавно се отварят.

Обикновено уебдизайнерите гледат единичните картинки да са компресирани до под 100 килобайта.

Овен това, имам усещането, че сървърът, на който са качени картинките е бавен, но това може и да е от доставчика ми.

А сега най-важното: кажи откъде взе седефа. :happy::lol: :lol: :lol::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление не виждам богатата орнаментация от снимките ,не ми се отварят в подходящ мащаб.Защо я направи от махагон това не е много типично за бароковият стил ако това си имал за цел?

Кажи нещо за звука ,опиши го.

Какъв е лака?

Май зададох много вапроси......... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аузак е един от многото видове махагон. Аз съм виждал 5. На едно табло с мостри в кабинета по дървообработване в основното ми училище скоро видях, че така се нарича дръвцето. По принцип, в джунглите, където расте махагонът, местните жители вярват, че е обсебено от зли сили. Сигурно затова усилено са го изнасяли и повечето от старите мебели, а дори и кутиите на телевизорите, са ламинирани с махагон, в което няма лошо. Един лютиер съветва колегите си да се навъртат около места, където разрушават стари къщи и да си търсят там добре изсъхнали греди.

Преди 20 години дядо ми се сдобил с малко махагонови трупи и го разубедих да не прави сапове за лопати или прагове за вратите от него. Дървото е много люто като се работи и много се киха и кашля от него, но много добре стои, защото има блясък и е здраво.

 

Използвал съм шеллак - като на цигулките, виолите и др.

 

Сайтът наистина е за дооправяне - бавен е и не се вижда добре. В "яху" имам едно албумче, където май резолюцията е по-добра:

http://pg.photos.yahoo.com/ph/grimcho_e/al...m/ph//my_photos

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.