Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам нужда от помощ


vilio92

Recommended Posts

Здравейте! Искам да ви попитам дали знаете от къде мога да си друпна няква разпявка, в смисъл нещо на пиано нали знаете Ми Ме Ма Мо Ма и т.н. и още нещо искам да ви попитам може ли да ми кажете някакви упражнения за "отпушване" на тонове. В момента гласа ми е в мотация и за тва. Занимавам си с музика професионално и ми стана много нисък гласа и не мога да си намеря песни, ако имата предложения много ще съм ви благодарен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да ви попитам дали знаете от къде мога да си друпна няква разпявка, в смисъл нещо на пиано нали знаете Ми Ме Ма Мо Ма и т.н. и още нещо искам да ви попитам може ли да ми кажете някакви упражнения за "отпушване" на тонове. В момента гласа ми е в мотация и за тва. Занимавам си с музика професионално и ми стана много нисък гласа и не мога да си намеря песни, ако имата предложения много ще съм ви благодарен. :)

Ехо, никой ли не може да ми помотне? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намери вокален педагог в търново-няма начин да няма такива-и в университета има спецялности с музика-а и в читалищата,някоя учителка по музика-периода е малко специфичен-при всеки случай триабва да те "барне"човек с някаква представа.На колко си?а песни за ниски гласове дал бог-пробваи нещо на Таип о негатив- ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно как се занимаваш професионално, а не знаеш как да се разпееш ;)

Наистина си намери някой добър педагог. Не е на хубаво сам да се занимаваш с гласа си докато мутираш - при грешна техника е възможно да си направиш трайни увреждания.

Иначе на репетиции се разпяваме за начало с "Мия-мия-мия-мия-мО", като тоновете са нещо от сорта на "Ла-сол-фа диез-ми-ре" от малка октава... После покачваме постепенно, като басите би трябвало да стигнат до около ре от първа. И после наобратно... като на "МО" в крайна сметка стигнем до "ми" от голяма. Пък после при добро желание може и по-надолу.

То и аз какво приказвам... Намери си педагог. Трябва някой да те следи какво правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъъ... Опетлах се с постовете.

Щях да кажа, че при добро желание можеш да пробваш Рамщайн ;)

Редактирано от Flame
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.