Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На мен най са ми допадали модела на Саймън ФилипсНа който обаче много бързо "изяждам топчетата)

Мастер, явно и ти като мене млатиш много по кубето на райда, което е виновника за скапването на топчетата. :D Аз за себе си съм намерил цаката: свиря с един комплект палки докато се прецакат топчетата (максимум 2-3 репетиции), а после... Имам си стругар, който от дуран ми прави топчета - топче, левче. С нож отделям останалото от вече далото фира топче, в алуминиевото топче (което е с тежината на дървеното), по-точно в отвора му капвам подходящо лепило (каноколит) надявам го на палката и с този чифт карам докато се счупи. Както казваше доскоро един наш общ познат: Вервай ми, звука е покъртителен, а на чинелите нищо им няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз обичам да млатим по кубето на райда .Верно си е ,че се трошат бързо топчетата ама що не удряте и с палката смисъл ,удряте кубето на райда с средата на палката .Помага особено когато искате по акцентиран удар . :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изхода е палки-точилки тип Вини Пол...17 дълги,0.65 дебели...от дъб...има такива подобни модели на промарк,макар че клонят към маршови палки...ама в магазина ги има на кукуво лето...само 5B ебаси...ми кат са ми малки?последно си взех 2B promark ама ме наебаха с късия модел 16" ама поне на дебелина са добри...изобщо повечето promark за комплект странно късеят :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че откога по кубето на райда се удря с върха на палката? :cheers:

На някои парчета даже и със задния край на палката. Зависи какъв звук искам да изкарам. С частта под шийката на палката работя сравнително рядко, защото звука който се получава за мене специално не е достатъчно конкретен и е разплут. Обичам точен, незамазан, искрящ и конкретен тон, който олицетворява идеята ми. Друг е въпроса, ако някой не му стига фокусировка и не може да цели кубето с топчето. :) За такива хора се правят райдове с кубета като на "Александър Невски", производителите предвиждат всичко, слава Богу...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,не оставайте с впечетление,че чупя на всяко свирене по 5 чифта :)

Всъщност от 3 месеца си карам с джазовия комплект,а те са си тънки ;) Когато свиря нещо по-хард си ги обръщам наобратно и нямам грижи :cheers:

 

п.п. Един приятел свири с някакви 5б "Аквариън" - черни и е мн доволен :think:

Редактирано от Drums_master
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

копеуе,ако говориш за "пластмасовия" Aquarian от оня с червените дръжяици-тва е ЕБАТИ БОКЛУКА!!!никво чуство-вибрира та мамата си ебало,не можеш удари кат хората,да не говорим къв гаден тон вади...боклук!!!иначе съм виждал при капъша дървени Aquarian и беха ДЪЛГИ-ама по 30 кинта и се отказах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall: да бе,аз просто си му викам пластмаса,мисълта ми е че според мен са ужасни :wall:

 

мeжду другото,палките зилджан които съм виждал у фактора са едни от най-кекавите EVER...

 

засега май всички сериозно свирещи у нас са или на евтини или на promark...жалко че не се внасят vic firth :cheers:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Джаза се продаваха 1 чифт Вик Фюрт !

Аз също имах Зилджан и това са ми били най-задравите палки и до ден днешен :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.