Jump to content
Българският форум за музиканти

The Doctor And His Trio - "samba"


Recommended Posts

Представям ви парче от албума на VMV (Владо, Марги, Васко) "Brainstorming", записан през 2001 и издаден в 1 екземпляр (и изчерпан веднага!). Целта на записите ни беше да изследваме различни музикални посоки и да открием нашия собствен стил. Иначе тримата свирехме в кавър-група по столичните клубове в периода 2000-2002. Записите са правени в собствената ни репетиционна, на "живо", без допълнително смесване и редакции. Днес го ремастерирах, защото вече разполагам с малко по-добра техника от 2001. Ритъм-секцията по това време бяха на вълна да хванат един мотив и да го "изковат", а аз използвах ситуацията да изследвам собствения си музикален глас. В тва парче сме доста "земни" и сурови, с "винтидж" звук (ах, мразя тази дума, но е подходяща), в другите 5 парчета има и по-модернистични "излитания", но ще ги поствам последователно. В повечето от тях сме използвали концепция за импровизация с една степен на свобода, тоест, двама се придържат към установена партия (повече или по-малко), а третият е свободен да прави каквото си поиска, стига да може да си поеме последствията, :) . И така:

 

Samba

 

Разбира се, коментари всякакви са най-добре дошли! Или въпроси.

Мерси, :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм любопитен,ама не се отваря самбата.

 

Хм, странно, при мен се отваря, ето тва е линка:

 

http://media.putfile.com/Samba-66

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух го! И много ми беше приятно да го слушам.Радвам се да чуя хора,които не ги е страх да мислят:icon_shithappens:Много смислено импровизираш,пич!Звука нищо,че е "винтидж" е интересен.

Да речем,обаче,че парчето идва малко монотонно,не сте се занимавали с някаква динамическа градация,примерно.

Обаче може да е търсено,така,че...не мога да имам "забележки".

Между другото как се казваше кавърската ти банда?

Успехи и качвай още такива неща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух го! И много ми беше приятно да го слушам.Радвам се да чуя хора,които не ги е страх да мислят:)Много смислено импровизираш,пич!Звука нищо,че е "винтидж" е интересен.

Да речем,обаче,че парчето идва малко монотонно,не сте се занимавали с някаква динамическа градация,примерно.

Обаче може да е търсено,така,че...не мога да имам "забележки".

Между другото как се казваше кавърската ти банда?

Успехи и качвай още такива неща!

 

Мерси за подкрепата! Да, съгласен съм за градацията, нямам спомен да сме мислили за това, по-скоро на никой не му е "дошло" да направи нещо в тази посока. Не е търсено, ами е пряк резултат от подхода ни, струва ми се. Но това е дълга тема.

Все пак тук-там сме успели да отскочим от земята, изчакай следващото парче! Hot! :)

 

Иначе кавър-групата ни се казваше "Get Back".

 

:virtuoz:

 

"Discipline is not an end in itself, only a means to an end."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво докторе! :-( Самбата се е получила много яка наистина!

Слагай още такива неща, ще се радвам да ги чуя !

 

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гот е.

На две места ми напомни Холдсуърт.

На теб все нещо ти "напомня":happy:Откога чакам да качиш нещо!Много съм любопитен,защото виждам,че си слушал много,а сигурно и си свирил много.Смятам,че си струва да се чуе:yes:Айде,давай!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.