Jump to content
Българският форум за музиканти

Whistle Note?


Mandalay

Recommended Posts

Любопитно ми е какво знаете за този пиниз. Има ли някой от съфорумците, който да го владее. Даденост ли е или може да се научи... ей такива неща са ми интересни. За повече инфо:

, както и тук
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Относно мъжа не мога да се сетя за друго освен изключително добре овладян фалцет. А всички знаем, че кака Марая си е натурална (така де, диапазонът и) :)

Все пак ми е интересно какво ще сподели някой, имащ познания относно въпросния ефект :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го "владея" и с него мога да "стигна" (с малко късмет) До трета (по западна нотация - май че 7) октава. Само че не му намирам голяма полза, освен за "banshee screams" (и за докарване на смях и наказания на целия ми клас, но това е отделен въпрос).

Не знам как точно го "постигам" - гърлото ми е максимално стегнато и адамовата ябълка е максимално нагоре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е фалцет, а си е чисто изпяване, но просто гласните струни са почти напълно затворени и много малко въздух преминава през тях. Затова и звукът е толкова изтънен.

 

martinkfreeman, малко ми е странно, че си го овладял със стягане. По принцип това би трябвало да ти ограничава възможностите. :hysterical: Браво, че го правиш все пак.

 

Като цяло мисля, че става въпрос за много добър контрол върху гласните връзки. Нетренирани мускули няма как да оставят толкова малко процепче. С опитване всичко става. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.