Jump to content
Българският форум за музиканти

Как е най добре да се прави Tune-инга на струните :)


Tobepawned

Recommended Posts

Как е най добре да се прави Tune-инга на струните, със softwear или на ухо..Ако може да кажете и някакви техники или просто за вас как е най лесно да го правите :)

 

Благодаръ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре според мен става по слух. Аз процедирам така - записал съм тоновете EADGBE на телефона си - пускам ги един по един и настройвам горе-долу. След това по метода на 5-то прагче (четвърто на G). После с натуралните флажолети. И ако пак не съм доволен минавам по квинти, и накрая по октави. И ако отново не съм доволен, пия една студена вода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише се "software". :)

Лично мнение:

Тунер - независимо дали софтуерен или хардуерен.

По-точно е.

Добре е примерно да настройваш по слух, за да го тренираш.

После като мислиш, че си настроил минаваш през тунер и сравняваш.

Също мисля, че няма смисъл да се ползва тунер, когато ултра-финната и вярна настройка не е толкова важна.

Пример - дрънкане с френдове по купони, такива разни.

Тогава бих ползвал слуха си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз го карам със тунер и после си донастройвам на ухо защото обичам китарата ми винаги да е добре настроена без значение пред каква публика свиря.затова ти прпоръчвам да си дръпнеш един тунер и да се упражняваш на ухо да настройваш а ако не се получи (а в началото често няма да ти се получава точно) си (до)настройваш с тунера .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.