Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване към Pc


Tobepawned

Recommended Posts

Компа ми е: Intel 2,66Ghr

512RAM

Gigabyte дъно

Звък: Realtek AC97 Audio, 16bit, 44Khz

 

Това дали ще свърши работа? Достатъчна ли е тази карта, защото 16 бита не знам дали вършат работа?

Със сигурност не е студийна, нито професионална, но на времето, когато си взимах компа, направих грешката да гледам най-налко каква ми е звуковата. Гледах просто да вади звук. Даже май ми е вградена в дъното. Мога да дам още данни за нея ако е нужно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, вградена е :) Предполагам че дори и с ASIO4ALL плъгина ще вадиш стабилна латенция, не че няма да можеш да записваш и да слушаш после, но аз свирене в реално време препдолагам ще те дразни латенция от половин-една секунда :P

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, вградена е :) Предполагам че дори и с ASIO4ALL плъгина ще вадиш стабилна латенция, не че няма да можеш да записваш и да слушаш после, но аз свирене в реално време препдолагам ще те дразни латенция от половин-една секунда :P

 

Поздрави,

Влад

 

В темата за начинаещи има тема за преборване на латенцията, май за това ще става дума в нея, но като дам на линка ми дава грешка. Знаете ли къде е тази тема или подобна на нея? Впрочем още малко офтопик да туря: Как вървят цените на усилвателите горе-долу?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нея май ставаше въпрос точно за тоя plugin ASIO4ALL, който намалява латенцията осезаемо, но на тази карта, поне аз продължавам да вадя нехуманна за свирене в реално време латенция... :)

 

Иначе от усилвател до усилвател разлика безбрежна! Решаваш акво търсиш: транзистор/лампа/хибрид, с какви говорители, каква омщност, какъв звук и т.н. Ако търсиш просто нещо да има да свири - из форума продават разни ампчета - като за първо ще ти върши работа някое от тях :P

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно това за латенция от половин-една секунда! Латенцията с ASIO4ALL може да се сведе до напълно използваем минимум. На моя Селерон 900Mhz с вградената карта, GuitarRig, например си работи нормално и латенция почти не се усеща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех... Аз казвам какво съм постигнал на моята машина (Селерон 1,82 /512мб ддр/ реалтек ац97) с асио4алл. Не казвам, че не бачка, а че на тази карта конкретно при мен НЕ е станало дори и с него :virtuoz: ако искаш ще инсталирам отново асио4алл и да дойде да мериш с хронометър латенцията щом не ми вярваш каква е ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, значи това с АСИО4АЛЛ. А без Асио4алл как ще е? Впрочем това някакви драйвери ли са? Някакъв фрееуеар ли е това?

http://www.asio4all.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, без него определено ще е по-зле, но предполагам, че понеже се знаимавам повече с 3д и имам доста неща накачулени на компа и затова вдига чак половин секунда. Впрочем щайгата е яко задръстена, та препдолагам тва има я пръст, я крак в тая работа с голямата латенсия. Иначе е фриуеър драйвер или плъгин както там се води :cheers2:

 

Поздрав,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.