Jump to content
Българският форум за музиканти

Electro-harmonix Big Muff


thurston

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Е, тва ми е една от любимите марки ефекти. Освен Sonic Youth, много други ползват такива ефекти - Buzz Osbourne от Melvins, TAD, Mudhoney, Dinosaur Jr. , Korn и мн. други. Дори Mudhoney имат един сборен албум, kойто се казва Superfuzz Big Muff в чест на този ефект.. :huh: А Kurt Cobain (R.I.P.) :huh: използваше станалия почти легендарен Chorus, Electro Harmonix Small Clone , с който е записан характерния мътен саунд на интрото на Come As You Are. Специално за руския вариант аз не съм чувал лоши отзиви. Жалко че в BG тези ефекти разбира се не се продават :metalist: и трябва да се поръчват от Германия например..

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На страницата на Филбе пише, че продават неща на EH - и сичките по-известни...

Какво е това Филбе ?! Би ли дал повече инфо. Благодаря предварително

 

Предполгам, че и да се предлага нещо там, сигурно го нямат в наличност и се чака по няколко месеца за един ефект примерно... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Имах един правен Big Muff Pi (мисля че се води американска версия) ама една щанга падна варху него и платката си отиде ... Звучеше страхотно - жесток ефект беше :) тряя пак да си направа един :) а между другото слушал съм семпли на Proco Rat - звучи нелошо ама не сам го пробвал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отговорено (Редактирано)
Имах един правен Big Muff Pi (мисля че се води американска версия) ама една щанга падна варху него и платката си отиде ... Звучеше страхотно - жесток ефект беше :virtuoz: тряя пак да си направа един :virtuoz: а между другото слушал съм семпли на Proco Rat - звучи нелошо ама не сам го пробвал

общо взето вдигам тая тема от вечните ловни полета, но от няколко месеца ползвам биг мъф naudio. адски съм доволен, тоя ефект засега ми е номер едно за кривоч за бас. изработката на никифена също няма грешка, по нищо не отстъпва и даже мисля, че вади по-як звук от електрохармониците, които пък имат славата, че са 'крехки'.

гиъра ми е скромен, но пак звука е чук, мед и злато тече от тая кутийка, несъмнена класика.

все пак бих купил оригинален мъф за гъзария. ако някой има за продажба- да свирка.

 

ПП снимка има в на никифена фотобукета, казва се MUFFHONEY (яко, а?)

Редактирано от thurston
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.