Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Audigy 2


Yiwigi

Recommended Posts

Картата е от Stealtech! Току-що бях при тях и се оказва че от една година някъде Creative наистина са спрели да слагат такъв порт към картата!!! Техникът им там отвори пред мен кутията и на картата няма къде да се включи гейм порт!!! Както казва Аксел "Yeah, we're fucked!!!" В случая само аз де, но то стига...

Изводът е: драги клавиристи, не си купувайте Audigy2, 6.1, PCI, OEM просто защото няма да ви свърши работа! :read:

Въпросният техник даде и една идея: да използвам джойстик порта на картата онборд. Оттам с кабелче от лайн оут-а към лайн ин-а на Аудиджи-то! Мислите ли че това ще стане??? Щото ако не стане, има едно Аудиджи 2 за продаване...

Аз на твое място бих драснал 2 реда на creative и много силно ме съмнява геймърска карта да се продава без гейм порт. Макар, че повечето нови контролери (волани, джойстици, алибали) са вече на USB, мисля че все още има прилични количества такива които си вървят на старият интерфейс.

 

Колкото до порта на дъното - не ти трябва да слагаш кабелче от изхода на вградената карта към входа на аудиджи-то. Това са си жива проба глупости (както и твърдението, че creative от една година не правят картите с гейм порт).

 

Вързваш клавира към гейм порта на вградената карта, а после синтезираният звук (било то саунд фонтове, било то някой vst инструмент) си излизат от audidgy-то. Въобще не ти трябва вградената карта, дори можеш да я забраниш. Гейм порта и е отделен дивайс - оставяш само него разрешен в биоса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета! Така и го направих! Кажете само как мога да проверя дали гейм порт-а е активен? Щото в биос-а пише някакви стойности на миди порт, гейм порт, т.е не са неактивни! Може ли от Windows-a някъде да проверя дали порта е активен, щото го вързах със съответния кабел, пък не вади никакъв звук през Viena!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за картата: наистина няма къде да се върже миди порт директно към картата! Те я отвориха пред мен и просто няма къде! Даже имаше при него комп със старо Аудиджи 2 и съвсем нагледно се видя разликата! За мен специално няма обяснение, защо Creative са решили да го махнат това нещо...Все пак това е една възможност, пък те са я орязали...тъпо.

Дайте предположение що не излиза звук като се опитвам да го вържа синта като миди клавиатура...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А за картата: наистина няма къде да се върже миди порт директно към картата! Те я отвориха пред мен и просто няма къде! Даже имаше при него комп със старо Аудиджи 2 и съвсем нагледно се видя разликата! За мен специално няма обяснение, защо Creative са решили да го махнат това нещо...Все пак това е една възможност, пък те са я орязали...тъпо.

Дайте предположение що не излиза звук като се опитвам да го вържа синта като миди клавиатура...

В биоса требва да е активе! Он! и т.н...

 

 

После отиваш в Май компютър пропъртис после девисе менажер.

И гледаш дали има порт MPU Или нещо гейм порт и т.нн

 

Виндоза требе да открие хардуер де след като активираш в биоса

порта...

И ако всичко е ОК и го има в виндос. Отваряш програма Кубейс ил иНуендо

или Сонар

 

и правиш миди трак където трак на миди инпут задавaш

порта MPU или миди ин после на роланда щото е стар му разгледай

насторйките за миди като ти казах в пловдив

 

и виж миди chanela да съвпада с чанела на програмата или на тази Стара Виена

 

казах ти че няма нужда по принцип че моя кииборд е на ANY midi chanel...

 

но при теб може да не е така...

 

ДРУГО!!!!

 

КАБЕЛ МИДИ ИН ОТИВА В ОУТ НА КИЙЙБОРДА

КАБЕЛ МИДИ ОУТ ОТИВА В МИДИ ИН НА КИИБОРДА!

 

за сега това стига

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАБЕЛ МИДИ ИН ОТИВА В ОУТ НА КИЙЙБОРДА

КАБЕЛ МИДИ ОУТ ОТИВА В МИДИ ИН НА КИИБОРДА!

Ето го ключа от палатката!!! Сега стана!!! Мерси много хора... :P:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАБЕЛ МИДИ ИН ОТИВА В ОУТ НА КИЙЙБОРДА

КАБЕЛ МИДИ ОУТ ОТИВА В МИДИ ИН НА КИИБОРДА!

Ето го ключа от палатката!!! Сега стана!!! Мерси много хора... :P:):)

:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.