Jump to content
Българският форум за музиканти

Направи си сам - тръс род от подръчни средства


vlex

Recommended Posts

Разберете, че е пълно с доказателства за това как общоприети мамбо-джамбота биват отхвърляни всекидневно в кошчето за рекламни продукти и разпространение на китарджийско-лютиерски митове за сто годишна сушена дървесина и тръс родове от закален титаний...

 

Отворете например ПГ и вижте как хората правят зверски яки китари от какви ли не на пръв поглед смехотворни дървета и подръчни материали.

Изглеждат убийствено.

Звучат убийствено.

Продават се на убийствени цени.

Ползват ги убийствени музиканти.

 

И онези там лютиери-хобисти са хора, които, за разлика от нас, ИМАТ достъп до всякакви необходими материали и инструменти, но не се боят да експериментират.

А ние хем нямаме нищо, хем се целим все в някакви супер високи точки, дето дори и да бяхме имащи, пак нямаше да можем да ги стигнем...

 

Да се водиш по това какво ползват например Фендер или Гибсън за най-скъпите си модели и да изключваш възможността за направа на за собствен вариант, понеже, видите ли, Големите не го правят така, е не само ограничаващо, но и супер тъпо.

Не се стига до никъде така.

 

Браво на vlex.

Аз се кефя, че не се отказва на пук на не особено цветистата ситуация в БГ, в която дори на доказани лютиери с много опит се налага да обикалят по села и паланки, та да си намерят материал и на пук на факта, че трябва да ходи на даскало, където, знаем, непрекъснато го разсейват цицорести ученички и в такава еротично заредена обстановка е адски трудно да продължиш да дялаш дървесина, а не чекии. :hysterical:

 

ПС:

Оня дебелия с тия родове за 12 лева с обикновените гайки не ща да го знам.

Ако ми трябваха таквиа пръчки, има кой да ми завари две арматури и една планка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.