Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez K15 - 15 струнен бас


vhcs

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Маркъс, ако не се лъжа,беше казал следното по повод подобни изродии: Басът е четири струнен инструмент, който свири ниски тонове. И понеже виждам, че бая хора се впечетляват, щото разбираш ли тоя колко е добър щом свири на такъв бас, мога само да кажа(без да изразявам каквото и да било мнение за Филди) че това е по-скоро изгъзица, която може би има смисъл единствено ако човек свири неща, който извличат максимума от инструмента...а според мен да се търси нещо такова от този басист и тази група е безсмислено...Всичко, което той ще изсвири ще може да се изсвири на най-обикновена петичка, а разликата във звука(особено в общия саунд)съм убеден, че ще е незначителна....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То отдавна има и 18-струнен бас - хаха, има и сайтове, посветени на 12-струниия и 8 струнния (3-ки и 2-ки струни), така че това не е нито ново, нито невероятно, но аз наистина смятам, че човек, който използва баса предимно като перкусионен инструмент, може спокойно и напълно задоволително да прави това и с бас, с една струна. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би има смисъл единствено ако човек свири неща, който извличат максимума от инструмента...
Може би си далеч от истината. :greenangel:

Различен звук и различен инструмент имат смисъл, ако човек намери правилното място, в които да ги вкара (нямам предвид разни сладки места, а музиката). Няма никаква зависимост с това колко добър музикант си, колко можеш да извадиш от инструмента и т.н. приказки за на маса.

 

Виж, това дали Филди е успял да го направи си е чисто негов проблем. Моето мнение е, че експериментът му е неуспешен, но никой не ме пита... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би има смисъл единствено ако човек свири неща, който извличат максимума от инструмента...
Може би си далеч от истината. :drummer:

Различен звук и различен инструмент имат смисъл, ако човек намери правилното място, в които да ги вкара (нямам предвид разни сладки места, а музиката). Няма никаква зависимост с това колко добър музикант си, колко можеш да извадиш от инструмента и т.н. приказки за на маса.

 

Виж, това дали Филди е успял да го направи си е чисто негов проблем. Моето мнение е, че експериментът му е неуспешен, но никой не ме пита... :rocker:

Под извличане на максимума от инструмента нямам предвид някакви виртуозни инструментални умения, а просто да го използваш за нещо по различно от това за което би ползвал четири струнен бас например. Тоест да го включиш в нещата си така, че да има разлика и най-вече смисъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изразявай се по-точно тогава. Според мен пък точно slapping-а на Филди много добре звучи на този 15-струнен бас, тъй като слушах албума няколко пъти. Ти чу ли го?

 

Иначе продължавам да считам, че ХХ струнни китари и басове са си изгъзици, ама... :)

Редактирано от Metanoia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.