Jump to content
Българският форум за музиканти

Нова пружина или натягане


Child^in^Time

Recommended Posts

Взех си нови струни,който са с първите 3 като 9-ки а последните 3 - 10-ки. И ми вдигнаха прекалено много тремолото (двупосочно на Squier китара) и вече не е успоредно на тялото еми е доста нагоре. И се чудя дали е по-добре да го затегна отзад максимално за да прибере тремолото и да си дойде на мястото или да взема трета пружина(взех китарата с 2 само) и да я сложа. Но тогава си мисля да не би да станат много и да няма ход назад тремолото. Дайте съвет как ще е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпрос на предпочитание е. аз лично обичам тремолото ми да не се движи прекалено леко и затова имам тенденция да слагам повече пружини (3-4). други хора предпочитат 2. така че от тебе си зависи кой вариант да избереш.

 

не знам дали това е излишна информация, но се сетих като видях какви струни си сложил: не е задължително пружините да са разпределени "симетрично", т.е. можеш да поекспериментираш малко с различни разположения на пружините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъх? че ако само сложиш третра пружина пак ще трябва да затягаш. Иначе определено те съветвам задължително да сложиш трета пружина, във всякакви гайдове за настройване на китара с тремоло при слагане на по-дебели струни винаги се казва задължително да сложиш 3та пружина, ако натегнеш отдолу винта до макс и напрежението се разпределя само между 2 пружини вече си е донякъде въпрос не само на вкус, ами и на риск :) ...

 

п.п пружина пружина пружина пружина о,х

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз прецених, че ми трябва пружина. Най-малко, защото планката, държаща пружините, е опряла до дървото... нищо че има още около 1 см възможност за навиване...

 

Но от богатия избор от 2 музикални магазина в Плевен не се намира никаква пружина. Та сега следва една дъъъълга разходка из практикер на лов за пружина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъх? че ако само сложиш третра пружина пак ще трябва да затягаш. Иначе определено те съветвам задължително да сложиш трета пружина, във всякакви гайдове за настройване на китара с тремоло при слагане на по-дебели струни винаги се казва задължително да сложиш 3та пружина, ако натегнеш отдолу винта до макс и напрежението се разпределя само между 2 пружини вече си е донякъде въпрос не само на вкус, ами и на риск :) ...

 

п.п пружина пружина пружина пружина о,х

съгласен съм с всичко което казваш, просто не мисля че е толкова абсолютно. когато сложиш трета пружина не винаги е задължително да затягаш, а понякога дори се налага да отпускаш. а когато пластинката е на макс и тремолото е стабилно с 2 пружини не виждам точно къде е риска. може да се скъса пружината? всичко зависи от конкретния случай, защото да не забравяме че пружините не са еднакво "силни" (не знам каква е точната физическа дума за "силата на натягане" на една пружина).

 

a по принцип аз така или иначе бих сложил 3-та.

Редактирано от stanbog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де извинявам се явно изказването ми е прозвучало доста общо, просто човека каза че бриджа му се е вдигнал много и пита дали да напъне 2те пружини на макс, иначе ако напрежението наистина видимо не е много по-голямо няма смисъл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Практикер едва ли ще намериш такава пружина. Те са си..как да кажа...специални, а съдейки по Практикера, който скоро ми построиха буквално в задния двор :) никога няма това, което търся, камо ли пружина за китара. Иначе и аз те съветвам да минеш на 3 пружинки, за да не се разтягат двете прекалено много, а и за повече стабилност при свирене. И не се притеснявай за това дали тремолото ще има ход назад - всичко е така измислено, че ако е правилно настроено (да е успоредно на тялото и т.н.) винаги ще работи както трябва.

 

Едит: Честит ми пост номер 600 :rolleyes:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми щом и там не могат да се намерят някакви подобни пружини... от къде при положение, че в музикалните ми казват, че нямат и че не получават... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, ти как ги сменяш? Първо махаш всичките или първо махаш и сменяш струна по струна? Защото аз си мисля, че като се махнат всичките се разстройва тремолото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква трета пружина не ти трябва, освен ако първите две са по някакъв начин страшно износени или дефектни, в което силно се съмнявам!

 

Лично аз свиря точно на двупосочно тремоло с 2 пружини (умишлено махната трета за по-висока гъвкавост) и си сменям през месец-два струните между точно тези два варианта (стандартни 9-42 и хибридни 9-46). Настройването при прехода между двете става с около не повече от 3-4 мм. натягане или отпускане на пружините в дървото, като затягам/отпускам малко повече горната (тази, противостояща на дебелите струни).

 

Пробвай това, преди тръгнеш да се занимаваш с глупости и да вземеш нещо неадекватно от Практикер или някоя квартална железария!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.