Jump to content
Българският форум за музиканти

Kak може да звучи Music Man Petrucci!


Vlado_Abroad

Recommended Posts

Значи преди време(няколко години),когато вкусовете ми надделяваха повече кам рок-а си купих Music Man Petrucci 6-string със вси4ки опций-пиезо,мачинг хедсток,JP седефчета на грифа и редкия Blue Dawn Metallic цвят,които после бе прекъснат и пове4е не го правят Ernie Ball/Music Man.Както и да е де китарата вече отдавна е сменена.Но по времето което я имах един стар много добър мой приятел/барабанист,който е в БГ,ме помоли да му запиша и пратя соло за песен която той правеше с няква мадама певица в стил нещо като Evanescence или както там се казваха.Аз по принцип сам далеч от тоя тип музика,но приятелите са приятели,пак и плюс това с тоя пич сме свирили много метал като бяхме тийнейджъри.Та извадих аз Петручи-то и това го записах на един път тук в Щатите и го пратих обратно веднага.Това тук е моя груб микс на солото:

Tania(Music Man Petrucci solo)

просто за да демонстрирам как може да звучи китарата.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз отдавна съм си бройнал тази китарка ама все кинти няма толкоз ;)

имаш ли нещо записано с пиезото, че то ми е най интересно... Ако имаш дай линкче :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите.За солото е вапрос на личен вкус-за мен важното в случая бе да му хареса на моя приятел,тай като песента бе негова,което и стана.Китарата бе много яка,но аз почнах да предпочитам китари с 22 прагчета и т.н.Би трябжало да мога да намеря някои друг трак с пиезото.Между другото пиезото беше доста реалистично звучащо,имаша малки трим пот-ове за високи ,ниски и сила на гърба на китарата.Естествено,колкото по дебели струни сложиш,толкова по "акустично" ще звучи.Аз имах 10-тки на тази китара.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз отдавна съм си бройнал тази китарка ама все кинти няма толкоз :(

имаш ли нещо записано с пиезото, че то ми е най интересно... Ако имаш дай линкче :(

Бъъгърмен,за таб специално изрожих този пиезо сегмент:ph34r: от една моя стара "композиция".

Ernie Ball/Music Man Petrucci Piezo

Най вече си личи че не е акустична когато използвам тремолото на китарата.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите.За солото е вапрос на личен вкус-за мен важното в случая бе да му хареса на моя приятел,тай като песента бе негова,което и стана.Китарата бе много яка,но аз почнах да предпочитам китари с 22 прагчета и т.н.Би трябжало да мога да намеря някои друг трак с пиезото.Между другото пиезото беше доста реалистично звучащо,имаша малки трим пот-ове за високи ,ниски и сила на гърба на китарата.Естествено,колкото по дебели струни сложиш,толкова по "акустично" ще звучи.Аз имах 10-тки на тази китара.

 

Владо

аз имам с 22 аре менкаме :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите.За солото е вапрос на личен вкус-за мен важното в случая бе да му хареса на моя приятел,тай като песента бе негова,което и стана.Китарата бе много яка,но аз почнах да предпочитам китари с 22 прагчета и т.н.Би трябжало да мога да намеря някои друг трак с пиезото.Между другото пиезото беше доста реалистично звучащо,имаша малки трим пот-ове за високи ,ниски и сила на гърба на китарата.Естествено,колкото по дебели струни сложиш,толкова по "акустично" ще звучи.Аз имах 10-тки на тази китара.

 

Владо

аз имам с 22 аре менкаме :(

И аз сега имам само с 22 прагчета. :( Music Man-a отдавна смени ръце за един Terry McInturff Taurus,които на свой ред сащо напусна редиците :ph34r:

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
хубаво звучи, а в кво е включено и какво записва. Мерси  :)

Мерси,ами тези конкретни примери са през Line 6 PODxt-солото е през Солдано симулацията,а пък пиезото най-вероятно беше директно в картата на компютъра,тъй като китарата имаше стерео изходи(един за смесен сигнал и един специално за пиезото).А на компютъра сам с Сонар 4 Продуцентски Едишън.

 

 

 

Владо

Редактирано от Vlado_Abroad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пич искам линк за цялата песен моля моля моля ;);):)

инъче..то си е ваша работа де, тоя стил се слуша от възрастова група дету много много такива сола не са от значение :P

Как се казва групата? то само за секунди се чува отзвучаването на гласа де ама ме заинтригува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пич искам линк за цялата песен моля моля моля ;);):)

инъче..то си е ваша работа де, тоя стил се слуша от възрастова група дету много много такива сола не са от значение :P

Как се казва групата? то само за секунди се чува отзвучаването на гласа де ама ме заинтригува.

jFog,

сори,бате,но не мога да публикувам цялата песен,поради простата причина че не е моя и нямам съгласието на автора.Ще питам обаче следващия път като го засека на ICQ-то.Той е малко труден за откриване,работи фул-тайм като тон-режисьор в Акустична Версия студиото и е доста зает.Извинявай пак!

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи малко процесорски, да го ...

Иначе солото е идейно :)

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.