Jump to content
Българският форум за музиканти

Спазвате ли няква програма ?


DimebagDaniel

Recommended Posts

Аз нямам програма за деня ,обаче като съм наясно с колко време разполагам си планирам кои упражнения по колко време ще свиря. Гледам да свиря всеки ден по 4 часа минимум .Понякога има дни ,в които не ми се свири ,но дори и тогава гледам да свиря поне час-два упражнения ,колкото да си поддържам формата - но това е само ако свириш за техника ,тогава трябва желязна дисциплина ,иначе не става. И тва ми напомня ,че днес още не съм свирил ,така че аре.... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм фен на планирането, но си мисля, че трябва да се отделя нещо от сорта на 1/2 час(поне) дневно, в който, абсолютно концентрирано, да се свирят разни упражнения, които поне да ти подържат нивото, ако нямаш време за повече.

Поне в 5 статии от разни там светила съм чел, че е доста по добре, ако свириш всеки ден по 1/2, отколкото цяла седмица да не фанеш китарата и после в петък да свириш 5 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно, от тая статия дето АХЕ я пусна, няма извод до който да не съм достиглнал за 3те си години свирене. Там не пише нищо ново. За тези които не им се чете, или не знаят англииски, ще ви я преведа:

"Нещата не стават от само себе си, не отлагай за бъдещето ами сядай сега"

Само дето с повече думи. Според мен, ако искам нещо да се случи, сядам и го правя така че да стане и за това не ми трябват никакви графици.

 

Айде, поздрави :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех...защо тия, които не спазват програма се чувстват абсолютно задължени да разубедят тези, които спазват ;) :think:

 

Извода от статията (този който аз си направих) е друг.

Ако нямаш план свириш малко напосоки, а като не знаеш къде отиваш е по трудно да отидеш там ;) Ако имаш план :arrow: имаш ясна и конкретна цел :arrow: виждаш пътя до нея :arrow: вървиш точно по него и стигаш по бързо.

 

Тъй де - който му е интересно да си я прочете ;)

 

 

Аз така да се каже съм бил и от двете страни и да имам план (не много строг) по ме кефи.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха ;) Аз мойта 'програма' даже съм я постнал във форума ;)

 

Тва показва дали мисля, че е полезна ;)

 

Обаче не триаа да се слага преди всичко. Вчера, примерно, седнах и изкомпозирах една част от една песен, дето отдавна стоеше незавършена, и не съм се упражнявал въобще ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много често,когато ми се присвири(обикновенно вечер)и засвирвам,ама засвирвам ;) ,сьседите си,и,ми еб...ат мамата,и аз много се нервя и става мазало-караници,1 аж се стигна до шамари...проблема е че не мога да кажа кога ми се свири-то просто идва и си отива,като си поиграеш с китарата(като си начешеш крастата с 1 дума :green: ) и т'ва е пичове еееее :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добре ще е да спазваме някаква програма,но в това забързано време....кога да седна да свиря?сядам когато ми е кеф и свиря колкото си искам.това се случва всеки ден.но чак програма да си направя-в толкова часа да седна да свиря,или днес ще свиря 3 часа....ами ако не ми е кеф?как така?иначе като наближат изпитите и по повече може да посвирвам,но принципно залагам на кефа,щото ако не свириш с густо-то все едно не свириш.

 

P.S.изцяло лично мнение....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Едно време, когато наистина свирех "сериозно" и от мен ставаше нещо, минимум 3 часа на ден свирех.Никой не ме е карал - номерът е сам да си сядаш.Е - ако ти е толкова кофти, че би се издразнил на инструмента и нещото, което си захвахал да свириш в момента е по-добре да пропуснеш един ден, но това в краен случай.

....И сега - а съм седнала да свиря - а съм откарала 2-3 часа поне.Не знам - то само като застанеш лице в лице с инструмента и ти идва ищахът ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

If you want to become a better guitarist this summer check out my lessons but don't wait until next week to order. If you want to become a better player this summer get started now.

в грешка сте момчета :P е тва е извода от статията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като дойдат изпити-тогава ща не ща свиря,но по-ползотворно е да свириш каквото си изка, а не квото ти кажат за изпитите.това имам в предвид за кеф и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

If you want to become a better guitarist this summer check out my lessons but don't wait until next week to order. If you want to become a better player this summer get started now.

в грешка сте момчета :cheers: е тва е извода от статията

:godbless::godbless::godbless:

Мдаа. ТО и аз се чудех дълго това или другото е, ама.... :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.