Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв дистер (или друг ефект) ползват Qosta на солото на "in My Head"?


VOSTOK

Recommended Posts

Абе вадих го парчето вчера и мислим да го правим с бандата ("In My Hеad" на Queens Of The Stone Age) и се сблъсках с факта, че не знам как да докарам такъв звук - сещате ли се накрая солото как е, с една такава, много изтрещяла китара; точно по същия начин звучи и соло-китарката, която върви на припева на "We are all made of stars" на Моби... Чудя се - някакъв конкретен дист/драйв ли е, или още нещо се добавя, за да стане точно тоя звук... Някой ако си е играл да го прави, може ли да подаде малко инфо? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро парче е "in my head" :thumbs_up:

Иначе за солото, трудно е да им хванеш спатийте на Qosta... с някакъв мазен драйв трябва да се получи.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е просто нек адаптер. Има повечко легато и вибрато в свиренето - от там идва малко по-особеното звучене.

 

В песента на Моби сякаш е свирено с почече хамър он и слайд на лява ръка.

Ако въобще е истинска китара, а не нещо семплирано де.

 

Вадя го със Скуайъра в момента.

Сложи си нек адаптера максимално далече от струните, включи само него, набичи си гейна над средно ниво или на макс и дерзай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ползваш и много, ама МНОГО леко загатнат Tremolo ефект за китара.

Има ги в повечето процесори за китара, а и на отделни камиончета.

Има ги и в софтуерните симулатори - ГитарРиг, Ревалвер и прочее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно тремоло камионче от онези пластмасовите на Ibanez, само дето не ми е вкъщи... Навремето помня, че като питах кой е тоя ефект, ти ми беше обяснил и тогава си го купих, хахах. Трябва да скокна да си го взема и ще го изтествам. :)

Редактирано от VOSTOK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, бях питал как става началото на Грийн Дей на Булевард оф Брокън Дриймс и ъъъъ, още едно парче, за което в момента не се сещам, и ти тогава ме светна, давайки един пример със соло на Кери Кинг, мисля че от Блъдлайн. :)

 

...да пием за миналите дни! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, баси...значи за втори път ти препоръчвам тремоло ефект.

Сега да не остане някой с впечатление, че злоупотребявам с тремоло ефекта.

Всъщност никога не го ползвам. :)

 

А за това соло можеш да минеш и без него. Ако го ползваш, нека да е много леко-едва-доловимо-загатнат и почти да не се усеща.

Само за цвят дет се вика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.