Jump to content
Българският форум за музиканти

За и против Ctrl.+c, Ctrl.+v


Stone Free

Recommended Posts

Ъм, малко странно се чувствам след като точно ти ми викаше да го запиша един път и да го копирам :) :green:

Абе не рифа дето е 5 ноти и ти тряя го изсвириш 10 птъи (примерно).

Аз ти говорех за частите погледнати като цяло, които се повтарят.

 

Иначе дай ще запишеме 12те (от До до До :D) ноти в темпото на песента и всяка по веднъж за осминка, за 16тинка, за 32ка и т.н. и после ще си ги създадем рифчетата, а?

:P:D:P:D:P:):):):)

и без това имаме опит с ПТ и ГП :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е врътка при нас с рифове, димамика, бридж и т.н. , та китари/басове ще е трудно за копване. зависи какво точно правиш. ако има много повторение на един риф/пасаж и е изсвирен ама точно както го искаш няма лошо да го копираш според мен. :) <------пиянка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При композирането си действам модулно - рифовете с по две китари и прочие са ми на кубчета, и мога да си ги размествам, увеличавам или намалявам повторенията, а като ги наредя, да измисля преходи и т.н.

 

Обаче като се записва самото парче! :):):)

 

Никви луупаджийски свинщини. Партията ти става статична и мене тва ме отвращава.

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за монотонността и статичността на луповете е вярно, но всички студия (не говоря само за българските) предопчитат принципа копи / пейст или съответно лупване. Има си един бюллюк чалъми за живване на лупннати рифове.

Това много зависи и от продуцента и предпочитанията на музикантите.

Но при високите цени на звукозаписа и звукообработката, лупването пести много време и съответно - много леффчета.

Напоследък много музиканти ползват лупове от всякакъв вид и човек се изненадва, че стари рокаджии като например, басистът на Кис, са сред ползващите луупс - момчето в соловия си проект лепи всичко с лупове...

Не са глупави хората, знаят си работата.

В къщи, пък, лупването е идеално за сглабяне на демо песнички (особено ако те мързи да гледаш :hello: )

иначе за хардлайнерите това си е сквернословие, ама кво да правиш...

Копи / пейста няма да загине скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм с the_gorer

 

Но пък, ако те кефи много пърчето, що да не си го изсвириш цялото! B

 

С идеята за случайната грешка, която не може да се повтори втори път и я копираш не съм съгласен, защото ако се повтаря тази грешка на всеки рифф ще звучи доста странно а и няма да и се изкефиш толкова след като я има навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъпа работа.ама the_gorer е прав за съжаление.копи/пейст няма да загине скоро.то ако загине ще си отидат и хитовете на така наречените "звезди"(ама те правят копи/пейст на цяло парче на някой друг),ама това е една друга тема....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С идеята за случайната грешка, която не може да се повтори втори път и я копираш не съм съгласен, защото ако се повтаря тази грешка на всеки рифф ще звучи доста странно а и няма да и се изкефиш толкова след като я има навсякъде.

не става дума за нещо, което звучи като грешка, и определено не става дума за нещо, което се повтаря много пъти

иначе основния риф трябва да си е стабилно изсвирен, в тва няма спор

мойта китара прави разни странни шумове от време на време, които понякога звучат много яко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе копи-то не е зле, защото 'звездите' така си правят песните, а защото ЗВУЧИ ГАДНО. Нека така си ги правят - те няма какво толкова да развалят, така или иначе :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може да се каже еднозначно дали е гадно или не...

зависи от стила

кемикъл или продиджи ще звучат гадно ако нямат луупове,

докат металика - ако имат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая народ от рок гилдията също жули с лупове.

Някои дори си купуват готови лууп дискове, даже не се занимават да си запишат свои.

Питайте Nine Inch Nails :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.