Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да си боядисам фингърборда


Recommended Posts

здравейте

 

фингърборда на китарата е супер издран, свалена му е боята

може ли да се боядиса без да се свалят прагчетата защото са сменявани наскоро (смисъл незнам каква е технологията - ако се пръска трябва да се свалят, но примерно ако се маже не би трябвало)

освен това с какво се боядисва за да мога евентуално сам да го направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледаи сега аз бойдисвах един гриф направо върхо праговете и после със шкурка обрах боята върхо тях и си стана идеално , но ако си с хубава китара незнам моита беше орфей и за това експериментирах но се получи добре. Нека и другите да споделят мнение :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай повече инфо за китарата.

Каква марка и модел е?

Какъв ти е фингърбордът?

Кленов (светъл) или палисандров (тъмен)?

Какъв цвят искаш да го "боядисаш"?

Моят съвет е засега да не правиш нищо на своя глава.

Дай повече инфо и ще ти се обясни какво трябва да направиш.

 

ПП:

Не мога да си обясня, ако са сменяни скоро праговете, защо не е освежаван фингърборда от майстора. :surprise:

Какъв е смисълът да оставиш фингърборда насран, при положение, че при сменянето праговете така или иначе са били свалени и си на две тръквания с шкурката от перфектната красота.

Но това са въпроси, на които трябва да отговори лютиерът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми след като изчетох толкова теми за ъпгрейдване на стари китари се вдъхнових и реших и аз да си взема няква стара родна китара и да я направя по мой вкус

 

една кремона, доста добра лично според мен

не бях пипал бг китари но след отзивите които съм чел за тях очаквах нещо много лошо

когато я включих тя звучеше по добре от моят скуайар теле (на дистер бая без шум за единични адаптери а на клиин според мен също отлично (тоя дистер за който говоря е супер тежък мое собствено производство на процесора))

средния и адаптер е някакъв спецялен от онези с релса но пак бая стар, но него неможах да го чуя защото се беше откачил а аз са съм я разглобил

добро впечетление ми направи че вади и доста по силен акустичен шум от моето теле

 

главата й е изрязана като на ибанез , прагчетата и седефените точки са сменени , но фингърбордът е целия издран а е бил черен едно време и понеже мисля да я боядисвам искам да оправя и него .

затова се чудя кво да го правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.