Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо бъркам някъде ,,,


dedomito

Recommended Posts

Здравейте приятели , предварително се извинявам , че ще пиша без препинателни знаци , но си залях клавиатурата скоро и сега половината неща не и работят :blush:

От доста време насам правя накакви напъни да си записвам в нас , Изпробвах почти половината програми от форуми , нета , плъниги и тн , Програмата която ми допада и ползвам е Tracktion 2 , Тъй като още изплащам китарата ми която е Jackson JS30 не мога да събера пари и свиря само с VST плъгини в реал тайм режим , Какво се получава обаче , часове редене на плъгини и въртене на копчета , а звука гола вода , Имам чувството че някъде бъркам нещо съществено за да не става това което ми се иска , качествен звук за ритъм и соло , От скоро се опитвам да слагам и компресор по веригата , но така и не мога да схвана точно каде му е мястото .

Как редя нещата аз , плъгини , ГЕЙТ , овърдрайв , АМП ,компресор ,стереосимулатор дилей ,риверъб , китарата я включвам м микрофонния вход , без външни ефекти ,

Питането ми е има ли определена последователност при реденето на ефектите , която винаги трябва да се спазва , нещо от рода например , че ривърба трябва да е последен по веригата или например , че компресора трябва да е след овърдрайва или нещо такова ,

Ще се радвам някой ако даде жокер

Ето ви и пример какво се получава при сегашното положение

http://www.esnips.com/doc/f202dd43-cd48-41...o-rock-and-solo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За качествен запис, абсолютно всяко нещо по веригата играе роля. Кабели, волюм пот, саунд карта, всичко. При тебе най-вероятно, най-слабата точка е във звуковата карта, защото ако изплащаш в момента китара, не вярвам да имаш комп със някаква гъзарска и скъпичка карта. Т.е. плъгините играят малка роля при записването. Лично аз никога не съм можел да изкарам от софт хубав звук, но разбира се ай сък. Чуй някои неща на Налбантов или на Занев от софтовете и ще останеш изумен.

 

Относно темата - има! Поне с камиончетата е така, тъй че не виждам, защо да няма разлика в реда на нещата в софта.

Тъй. Овърдрайв и дист винаги преди Pre-ampa (ако слагаш такъв). Компресора преди диста! Wah можеш да сложиш преди и след диста, но преди пре-амп. Дилей, хоруси и ривърби накрая задължително - след пре ампа, преди крайното стъпало (в случая на софта ампа). Ревърба го сложи най-накрая. Хорус и дилей или дилей и хорус вече е въпрос на вкус. Еквалайзер можеш да сложиш май навсякъде, но след диста е най-разумно. Нойз гейт се слага преди дилей, хорус или ривърб.

 

Та това са моите виждания по въпроса :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен нещата които изреди по горе колегата Феникс:

-Вкарвай звука в компа през лайн ин-а ,микро входа е леко ташаклъра

-За повече яснота по чейна може да разгледаш (инсталираш) REavalver MK II има готови пресети за звук с леки и не до там леки настройки може и да уцелиш твоя

-Като цяло ти трябва и Ди бокс за повече качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За звуковата карта сте абсолютно прави , та е от скъпите тамън 10лв :thumbs_up:

Ревалвер 2 , разбира се не тръгва на мощният ми комп , който е 750 мегахерца , 256 РАМ

До сега не съм пробвал през лайн ин , тъй като съм си настроил всичките програми да подкарват през микрофонния вход , виждам че доста хора от форума свирят през лайн ин , При мене като вкарам китарата там се чува съвсем слабо и може би трябва да сложа и външен ефект , аз имам Овердрайв на Роксън и Дилей ,

В крайна сметка се оказва , че свирнята си и сложна работа от гледна точка на запис , Наистина Налбантов прави яки звуци през плъгини , ама знае ли човек как го постига този звук , шапка му свалям

Благодаря за коментарите , хубаво е човек да не открива топлата вода всеки път :rocker:

Дай боже да събера пари за някой процесор и нещата ще се оправят , но за сега ще се жули през плъгини , няма как ,,,,,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.