Jump to content
Българският форум за музиканти

Теория


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Ми общо взето чаках да свърша 8 клас щото ми беше тежък и да почне лятото за да се усъвършенствам в свиренето да имам повече време и общо взето да науча нови неща...Та има ли някакви книги сайтове теми или някакъв начин да се науча да познавам хубавите китари по какво да съдя дали са хубави и какво освен звука е най-важното за една китара(електрическа) понеже за класическата няма толкова много неща поне доколкото знам...та това ми е въпроса и ако може нещо по-подробно не само с имена просто някой съвети или нещо откъдето аз да прочета и да ми се разясни...Като искам да добавя че незнам нищо за ел.китари и най-малката информация ще ми е полезна

 

Мерси предварително С уважение,Цвети

Редактирано от Cupatincho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хубавите китари се познават с много свирене и солфеж!! Има 89578477 книги за китари, в които има раздел "Как да си изберем китара" и подобни и да ти кажа в почти всички съветите са различни.

 

Ако не занеш нищо за електрическите китари виж как става звукоизвличането ,от какви видове дърво се правят китарите ,електрониката на китарата (какво представлява).В Гугъл и Уикипедиа има по въпроса!

 

Успех!!! :)

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми общо взето чаках да свърша 8 клас щото ми беше тежък и да почне лятото за да се усъвършенствам в свиренето да имам повече време и общо взето да науча нови неща...Та има ли някакви книги сайтове теми или някакъв начин да се науча да познавам хубавите китари по какво да съдя дали са хубави и какво освен звука е най-важното за една китара(електрическа) понеже за класическата няма толкова много неща поне доколкото знам...та това ми е въпроса и ако може нещо по-подробно не само с имена просто някой съвети или нещо откъдето аз да прочета и да ми се разясни...Като искам да добавя че незнам нищо за ел.китари и най-малката информация ще ми е полезна

 

Мерси предварително С уважение,Цвети

 

Споко, и аз бях така (само че явно съм с 1 година по-голям). Просто си годи на уроци и ше се научиш. Пък като тръгнеш да си купуваш ел китара, вземи със себе си някой по-опитен човек, който разбира - така е мноооого по лесно.

 

а класическата няма толкова много неща поне доколкото знам

 

Повярвай ми, има, и тя не е толкова просто нещо...

 

ТА...

Най-важното, което трябва да провериш е дали китарката не изкривява тона на 12 прагче примерно. При някои китари например, 3 струна на 4 прагче като звучи идеално като 2ра, свободна не звучи точно октава под 3 прагче на 1 струна. Настрой я, хващай акорди, за да чуеш как звучи и НАЙ-ВЕЧЕ: гледай да ти е удобна за свирене!

Другото, което трябва да внимаваш е звука. Не трябва да бръжди много. Също така, трябва да съобразиш адаптерите със своя стил на свирене (примерно дали ше солираш или ще свириш повече ритъм) - заради звука и т.н.

Направи си едно основно претърсване на Гугъл, там не може да няма материали. Пообразовай се за адаптерите, за дължината и извивката на грифа и т.н. УСПЕХ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.