Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със ...


thw

Recommended Posts

То моето дали е проблем вие ше кажете но ето:

Значи преди 2 седмици завърших екранирането на моя скуаяр. Използвах "латун" и свързване както е показано в този форум и проблема се състои в това, че когато си намаля потенциометрите до край цялата китара "млъква" все едно не е включена в кубето. Кажете ми къде съм сбъркал, щото преди да направя екранирането китарата си звучеше дори и при намалени потенциометри.

Ае мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои потенциометри?Ако са Volume така трябва.Ако са тея за тона виж дали извода от плъзгача на потенциометрите не ти се докосва с екрана(маса).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
китарата си звучеше дори и при намалени потенциометри.

Изглежда че си имал проблем преди екранирането :rolleyes:;)

Редактирано от shadow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, аз ли не разбирам нещо или въпроса е тип "Угасих си усилвателя и той изгасна! Нормално ли е това?" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Хора, аз ли не разбирам нещо или въпроса е тип "Угасих си усилвателя и той изгасна! Нормално ли е това?" ;)

 

Говоря за потенциометрите за тоновете не за потенциометъра за Volumeto за информация на olygofren и за всички останали. Тъй че според мен не е нормално и не виждам нищо смешно в това че volumeto е на макс, а като намаля потенциометрите да изчезва всичкия звук. Свързването го направих както е показано във форума, въпреки че преди това беше различна схемата на свързване, но няма как да се запази същата ако искам свързването да е със звезден център. Постарал съм се да няма допир на потенциометрите със самото фолио. Днес ше ходя да си купя нови струни и преди да ги сложа може да ви направя една снимка да видите как съм го свързал.

shadow каза: "Изглежда че си имал проблем преди екранирането"

Това го разбирам все едно сега след екранирането съм отстранил проблема с заглушаването на китарата(преди е трябвало да се заглуши, а тя не се заглушаваше, а сега се заглушава и аз мисля това за проблем)

Редактирано от thw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:metalist: ^ Aми ако просто си беше задал въпроса както трябва, нямаше да се налага хората да предполагат и да питат и съответно нямаше да се налага да се правиш на обиден и да се заяждаш за предположенията, които са направили. :offtopic-001:

 

А какво пречи звездния център на свързването на останалите кабели?. Ето тук има схеми на свързване на Скуайъри, разгледай и провери кои жички не си свързал както трябва.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се заял с нито едно предложение ! Тъпо ми стана от коментара по горе, но той не е преложение ... Ако си си помислил че съм се издразнил на отговора на shadow грешиш. Съжалявам че го вмъкнах така малко кофти, но исках да прозвучи като въпрос и даже най-много очаквах той да ми отговори, защото много се почудих къде е проблема - сега или още от преди или сеги и преди :metalist:

И нз що така ме разбираш ама не съм казал че звездния център пречи на другите кабели, а просто има промяна на свързването ...

Мир вам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид, че ако беше написал не просто "потенциометрите", а "потенциометрите за тона" всичко щеше да стане къде-къде по бързо, лесно и мирно. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Проблема ти идва от там,че вероятно не си вързал потовете както трябва и работят като Volume.Постепенно с въртенето ли намалява звука или само в крайно положение?Ако е само в крайно положение и изведнъж верятно е и потенциометъра да е прецакан.Ако ли не - проври си отново схемата.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^може момчето да е джазмен бе :)

ми пич хвани прегледай хубаво схемата, да не си объркал нещо

друг вариант е кондензаторите нещо да не са ти в ред, но е малко вероятно ако си запоявал внимателно...

защото по принцип като врътнеш тон-пота и той ти включва един кондензатор паралелно на адаптерите, и ако случайно двете крачета на кондензатора се допират сещаш се какво става...

 

П.С. ако свириш жица верно тия потове са абсолютно излишни, аз съм тъп металист и съм ги изкормил и на двете си китари, звука става маалко по "отпушен" B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей хора, съжалявам че си зададох тъпо въпроса.

Благодаря ви за отговорите, след малко ше си проверя свързването, то по принцип не ме бърка и така да си стои, но просто като включих китарата след екранирането и реших да видя кво става и тогава се появи тоя проблем. На въпроса на bratmito - само в крайно положение и то изведнъж спира целия звук на китарата. Но не мисля че е прецакан или освен аз да съм го развалил след като ги махах и слагах пак.

По принцип аз ги ползвам много рядко тия потенциометри като свиря некои по леки парчета, ама за пръв път ми се случва това и се ушашках да не съм си скапал китарата. Иначе има ефект от екранирането, доста по безшумна стана китарата ми.

Ами гледах в нет-а некви различни схеми за свързване на адаптерите и потенциометрите. Да ви питам има ли някаква разлика ? То сигурно има, но невярвам да получа по брутален звук... Пък ако има нещо такова кажете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
П.С. ако свириш жица верно тия потове са абсолютно излишни, аз съм тъп металист и съм ги изкормил и на двете си китари, звука става маалко по "отпушен" B)

Обясни как плс. Има ли схема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^а?

Ами ако съм ти разбрал въпроса правилно, ме питаш как да ги разкараш.

Режеш им жиците и готово, те по принцип са вързани паралелно на адаптерите или поне така са били вързани на всички китари, които са ми минавали през ръчичките. Друг вариант е да прекъснеш само крачетата на кондензатора ефекта ще е същият :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.