Jump to content
Българският форум за музиканти

Един въпрос относно Jackson Randy Rhoads


the_gorer

Recommended Posts

Гледам тука ТОВА видео на Алекси Лайхо и забелязах, че и двата Джаксъна нямат "bevels" по ръба на роговете, а са изцяло плоски отпред.

Въпросът ми е дали е желателно на мойта китара да и направя bevels каквито имат например JS30RR или да я оставя плоска като на Лайхо?

 

Междудругото тоя с жълтите ленти е един от откраднатие Джаксъни на Лайхо - от периода преди да го придърпат ESP.

 

Дъртият китарист (Латвала), който свири с Алекси във видеото по-късно се присъединява към Children of Bodom.

След като някой открадва на Лайхо Джаксъните, тоя му два на заем неговия поръчков Джаксън и Лайхо му чупи грифа по време на некфо турне... :rolleyes:

Хем с откраднати китари, хем трябва да плаща на човека Джаксъна... трагедия. :surprise:

 

Това междудругото де, сега кажете дали с bevels е по-добре.

Много хора се оплакват, че им убива на предмишницата, ако няма bevels.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли кой да сподели опит?

Няма някакви фенове на Джаксън, дето знаят всичко за моделите им през годините?

:slap:

 

Преди доста време свирих два-три пъти на такъв Джаксън и си спомням, че ми беше доста удобен, но не помня точно какъв модел беше, а дали е имал bevels - хептен.

Някой, който има повече опит с тези китари да каже как ще е най-добре да си направя китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли кой да сподели опит?

Няма някакви фенове на Джаксън, дето знаят всичко за моделите им през годините?

:punk_guitar:

 

Преди доста време свирих два-три пъти на такъв Джаксън и си спомням, че ми беше доста удобен, но не помня точно какъв модел беше, а дали е имал bevels - хептен.

Някой, който има повече опит с тези китари да каже как ще е най-добре да си направя китарата.

 

човече както ти е по удобно така си го направи ...значи за мен лично няма значение дали има бевълс или няма така че не знам...а и не мисля че този вупрос е много смислен защото мисля че всеки си има вкус и ще даде различен отговор които може да не ти допадне ...така че моят съвет е да видиш как ти е най-удобно на самия теб :hysterical: аи със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човече както ти е по удобно така си го направи ...значи за мен лично няма значение дали има бевълс или няма така че не знам...а и не мисля че този вупрос е много смислен защото мисля че всеки си има вкус и ще даде различен отговор които може да не ти допадне ...така че моят съвет е да видиш как ти е най-удобно на самия теб :punk_guitar: аи със здраве

Ами как да разбера как ми е по-удобно като нямам достъп до такава китара?

Трябва ми мнение на човек свирил и с двата вида - с bevels и без.

Затова и събирам мнения, атова, че ще са различни ми е ясно, ама не пречи да ги прочета и анализирам.

Или мож еби трябва да перифразирам въпрса на: "Убива ли на предмишницата горният ръб на Jackson Rohoads, ако е без bevels?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи как свириш, дали я държиш ниско долу или по-високо, но и в двата случая не съм имал проблеми. Мойта е с бевелс, свирил съм и на такава без, дори не съм се замсилял че може да ми убива - докато не прочетох тази тема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи как свириш, дали я държиш ниско долу или по-високо, но и в двата случая не съм имал проблеми. Мойта е с бевелс, свирил съм и на такава без, дори не съм се замсилял че може да ми убива - докато не прочетох тази тема :)

:thumbs_up:

Вече имам отговор.

Няма да правя bevels, щото ме мързи. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и аз да се изкажа? Не съм пипал ни една подобна китара... Но все пак като мнение на по-така мечтател: Ако става дума за твойта китара, която правиш, не може ли да отделиш 15-20 мин. и да се правиш, че свириш на нея? би-трябвало да знаеш що горе в каква форма ще изглежда завършена, нагласи си я както ще свириш и използвай въображението си, прави движения с ръката, ако свириш соло или някой друг акорд, или там каквото може да се свири. Помисли дали на други китари ти пречи.

А и мисли за мързела, ако сега те мързи, ако после искаш да го оправиш, ще си е бая играчка, май :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какво губиш, ако направиш скосяване на рогата. Ако не направиш обаче, после може да ти е неудобна. При това положение мързела не е оправдание.

А и чисто естетически на мен по ми харесва със скосени рогове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са мъдри слова.

Ще сглобя и ще посвиря тестово на китарата преди да съм я боядисал - по време на теста няма да има скосени ръбове.

Ако се окаже, че ми убива, просто ще сложа скосяванията и ще боядисам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са мъдри слова.

Ще сглобя и ще посвиря тестово на китарата преди да съм я боядисал - по време на теста няма да има скосени ръбове.

Ако се окаже, че ми убива, просто ще сложа скосяванията и ще боядисам.

А така, тъкмо ще се мотивираш да я имаш завършена :>

Ам, какъв цвят? И имаш ли идея как точно да го постигнеш? Така де, какъв цвят грунд, цвят на основата, финален цвят. Бая работа изисква боядисването.... дано да имаш нервите :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така, тъкмо ще се мотивираш да я имаш завършена :>

Ам, какъв цвят? И имаш ли идея как точно да го постигнеш? Така де, какъв цвят грунд, цвят на основата, финален цвят. Бая работа изисква боядисването.... дано да имаш нервите :unsure:

Цвят на основата - какъвто цвят е кита. Обикновено е сиво-бял.

Краен цвят на китарата - плътно чер.

 

Китарата няма да е с прозрачен финиш и няма да се налага да правя цветови извращения с кита, за да го докарвам до дървесен цвят или нещо от сорта.

Просто кит > боя.

Както съм правил винаги. :rockband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори, ама съм малко невеж... това плътно черно, какво ще рече? Матово, глос, металик и там каквито други глупости може да му се избере като екстри :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори, ама съм малко невеж... това плътно черно, какво ще рече? Матово, глос, металик и там каквито други глупости може да му се избере като екстри :unsure:

Плътно черно ще рече, че не е прозрачно черно и не се вижда шарката на дървото отдолу.

 

Това е прозрачно черно:

DKMGT_TBLK.jpg

 

А това е плътно черно:

d19d1d8d710b59e4e371dea1faf5b200.jpg

 

Не съм мислил за металици или матов финиш.

Ще бъде обикновено полирано черно, защото ме кефи най-много, а най-вече, защото трябва да си пробвам полировъчната машина на нещо. :rockband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

2110_cc.jpg

 

 

Oоооп идвааам! Червен фенер, чудя...... :unsure:

Айде и аз да се изкажа викам. Свирил съм доста на горната китарка. Под доста имам нямам предвид, че съм я имал, но едно момче, с което свирихме около 3 години заедно я имаше, като си я взе по същото време, по което аз мойта и често менкахме. Та не знам тая колко bevels има. Скосена е леко по краищата, но може би ти говориш за по голямо скосяване. Както и да е, поразгледай снимки из нета да я видиш.

 

Та тази в никакъв случай не е неудобна, поне не и заради краищата си. На мене ми беше неудобна заради други неща, но не и заради това.

модела е RX10

 

Цъкни на тоя линк и ще я видиш отблизо, да кажеш дали тия бевелс са "достатъчни". Ако нещо не си разбрал от обясненията ми или ти е изникнал друг въпрос относно усещането на тая, дето я гледаш (е, моето де, щото е субективно), питай смело :punkband:

 

http://jacksonguitars.com/products/popup.p...;node0=0#bottom

 

:rockband:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Да, точно такива bevels имаше китарата, от чиято снимка си правих схемата, отбелязани са на моя хартиен макет.

 

По-големи bevels и съответно по-комфпртно за предмишницата имат съвременните Kramer Vanguard Като този:

getimagesphpmv6.jpg

Не знам доколко се вижда скосяването на тази снимка, но то почва малко над адаптерите.

По-рано този крамер ме кефеше именно заради това, но сега се ориентирам към все по-плосък дизайн.

 

Мерси за feedback-а.

Явно острият ръб или твърде малкото отнемане на ръба не са чак такъв проблем.

Като се замисля, акустичните хептен нямат bevels, но се търпи. Макар че там и постановката е малко по-различна.

Абе май с ръб ще я оставя.

Всичко зависи от това как, кога и дали ще я направя благополучно.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.