Jump to content
Българският форум за музиканти

Тремоло Zr


Recommended Posts

само че като смъкнеш 2-те средни пружини и натегнеш останалите 2 ще получиш желания резултат(поне според скромният ми опит 2 не е = на 4,а който се интересува от физика-нека прави опити :thumbdown: ).естествено,че е най добре с нови по-меки такива и най-добре пообиколи магазините та може и да сполучиш .пожелавам ти късмет :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да стане по-меко тремолото трябва да се сложат по-дълги пружини, защото когато е настроено както трябва (да е успоредно на тялото, *бла-бла-бла*... и т.н.) по-дългите пружини ще са по-малко опънати. А след това за опъването им ще е нужна по-малко сила за да се разтегнат, от колкото на вече доста разтегната пружина, защото тя вече би противодействала със силата, нужна за разпъването й. Така на по-късата пружина трябва да се приложи първо сила, която да неутрализира собствения й опън и след това да се прибави и още сила, която да я опъне допълнително, за да се получи dive, примерно :whistle: Затова, avaavaava, ако можеш намери си по-дълги пружини, те бяха 2 размера, до колкото си спомням, но не помня точно какви бяха, но това не е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ви кажа Ибанец са едни от наи-слабо сервизираните китари тука да не кажа изобщо, за няква част през десет планини треа да минеш да намериш ,така че за пружини едва ли ще ме огрее..

 

Интересно ми е притежателите на китари с ZR какво ще кажат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Махни ЗР ефекта, т.е. двете пружини в средата и ти става като стандартно тремоло, сиреч по-меко!

 

Успех!

 

Е това е!!!!!!! :thumbup::slap::) но не двете в средата а двете в края/външни (заедно с остта на която са закачени)и стана най-обикновенна мекотата на Флойда!!!!

 

Ейййй зор голем :metalist:

 

Проблема е решен!

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, нали реално ZR ефекта е специалния на това тремоло, странно ми се струва. Пък и нали новостта не е толкова в това че запазва настройката и използването на лагерите, а е в това, че запазва настройката дори и да скъсаш струна, double-stop-овете не звучат фалшиво и стават по-лесно, бендове, а-у... Пък и едва ли е било чак толкова твърдо преди това... Но ти си знаеш де, аз не бих до downgrade-нал така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е!!!!!!! :slap::):yes: но не двете в средата а двете в края/външни (заедно с остта на която са закачени)и стана най-обикновенна мекотата на Флойда!!!!

 

Ейййй зор голем :metalist:

 

Проблема е решен!

 

С бате Явко към просперитет! :thumbup: Радавам се, че си успял и си доволен. Кой модел е между другото?

 

Сега към останалите - абе, пичове, мое ли за едно нещо, което си е описано подробно, да се изприказват 100 глупости и 28 354 предположения? Вие друга работа немате ли си? С кво помогнахте на пича?

 

Отивате в страницата на Ибанец, избирате китара със ЗР тремоло и в описанията кликвате на ZR tremolo/Zero Point System. Появява се едно прозорче с инфо от чичко японец, който работи, а не дзяпа като вас.

 

Айде, че отивам да работя и аз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@SomeoneElse -да те болят ръцете незнам как ти звучи, по-твърдо от това здраво му кажи.. :metalist:

 

А това че ако скъсаш струна не разстройва е леко преувеличено(някой беше споменал).

 

За даунгрейдването не е вярно защото досега го нямаше този ефект при който при рязкото отпускане на флойда се получава (нещо като 'бррррр"ефект Сач го ползва много),което като го нямаше много се дразнех - ам простоията си оди по хората аз откъда да знам че това ми е правило съботаж...

 

Яво,китарата е от новата С-серия.

 

Айде стига писане че ша ни теглат резето.

 

:thumbup:

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а аз се чудех защо ZR не измества EDGE...знаех си че има проблемация...яжно в твърдостта е бил проблемът...а сега да взема да питам преди да сте погребали темата...толкова ли разстройва ЗР при скъсване на струна...не може ли да се довърши песента ако се откине посредата на шоуто...нямам опит с ZR...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а аз се чудех защо ZR не измества EDGE...знаех си че има проблемация...яжно в твърдостта е бил проблемът...а сега да взема да питам преди да сте погребали темата...толкова ли разстройва ЗР при скъсване на струна...не може ли да се довърши песента ако се откине посредата на шоуто...нямам опит с ZR...

 

Ами може и да може да я довършиш зависи от стила който свириш :rockon:;):thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...маитапа настрана...полвин концерт ми се наложи да изкарам веднъж със скършена струна...само че китарата ми нямаше тремоло...оттогава си взех поука и винаги си нося бекъп китара...обаче се бях наканил за в бъдеще да си взема като бекъп Ибанец С7420 с ЗР тремоло...но тази тема нещо ме накланя в друга посока...твърдо тремоло определено не би ми се понравило...иначе като се замисля има логика да е твърдо...все пак при напъване освен силата на опън на пружините уравновесяващи струните трябва да се преодолява и тази на допълнителните пружини...а и в крайна сметка зависи коя струна ще погине...все пак има струни без които дадена песен не се получава...днес за късмет тъкмо скъсах една...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...маитапа настрана...полвин концерт ми се наложи да изкарам веднъж със скършена струна...само че китарата ми нямаше тремоло...оттогава си взех поука и винаги си нося бекъп китара...обаче се бях наканил за в бъдеще да си взема като бекъп Ибанец С7420 с ЗР тремоло...но тази тема нещо ме накланя в друга посока...твърдо тремоло определено не би ми се понравило...иначе като се замисля има логика да е твърдо...все пак при напъване освен силата на опън на пружините уравновесяващи струните трябва да се преодолява и тази на допълнителните пружини...а и в крайна сметка зависи коя струна ще погине...все пак има струни без които дадена песен не се получава...днес за късмет тъкмо скъсах една...

 

 

Просто и наи-бруталната песен я свири нежно...

 

И никога не прави компромис относно това когато си на сцена да не се чуваш дори и наи-малко защото това подсъзнателно го компенсираш с по-силни удари върху струните!!!

 

Айде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.