Jump to content
Българският форум за музиканти

J ката Jaco и J като Hendrix


jrahnev

Recommended Posts

Бях слушал Джако Пасториъс преди време с Джони Митчел, вчера и днес се разрових в You Tube, и в изпълнение - Портрет на Трейси, ми направи впечатление, как накрая Джако усили разни кривящи ефекти и направи една микрофония подобна на тези на Джими. После внимателно се загледах в движенията му и намерих страшно много прилики в сценичното му поведение. Днес гледах още едно клипче, където пък просто си свиреше темички изцяло Хендрикс, и размахва тялото си и китарата точно като него. Примирявам се с факта че никога няма да свиря толкова добре като Джако, но пък се изкефих че и той е фен на батко си Джеймс Маршал Хендрикс.

 

Кво ше кажете, в подкрепа на тези мои импресионистки прозрения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В книжката за Джако подобни импресионистки прозрения изказват и повечето от хората, които са го познавали. Ще да е вярно :) А и двамата доста са се черпели с химия. Даже повече от доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм я чел тази книга, но наистина най - чистосърдечно се изкефих, защото досега не бях попадал на подражание в такъв смисъл, басист спрямо соло китарист, на времето се кефих на Флий с татуировката си на Хендрикс, но тук става дума за нещо доста смело и революционно.....в никакъв случай не смятам че откривам топлата вода все пак

 

а относно химията - надали тя ги е направила такива големи музиканти, казвам го към по - младите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джако на младини, като е взел акъла на света, е бил абсолютно чист. Та не е от химията. Химията и алкохола му идват впоследствие, със славата и стреса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.