Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся история на джаза


Recommended Posts

Много ми трябва за една курсова работа...в уикипедиа намирам,но просто не мога да се оправя с терминологията,защото е на англ...а ми трябва да български.Ако може някой да ми помогне ще съм му много благодарна!

 

п.с

Съжелявам,ако темата не е за този раздел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една книга на унгарския автор Янош Гонда "Джазът - история, теория и практика" която е писана края на 60-те години и съдържа доста изчерпателна информация, от самото преселване на негрите в америка, зараждане на спиричуъла, госпъла, блуса, диксилендовете до хард бопа, Колтрейн, Майлс и Сесил Тейлър :metalist: Аз я имам книгата и ако си от Пловдив няма проблем да ти я дам. Иначе търси по библиотеките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една книга на унгарския автор Янош Гонда "Джазът - история, теория и практика" която е писана края на 60-те години и съдържа доста изчерпателна информация, от самото преселване на негрите в америка, зараждане на спиричуъла, госпъла, блуса, диксилендовете до хард бопа, Колтрейн, Майлс и Сесил Тейлър :metalist: Аз я имам книгата и ако си от Пловдив няма проблем да ти я дам. Иначе търси по библиотеките.

Ами за съжаление не съм от Пловдив...а нямам време за цели книги,трябва ми просто кратка история на зараждането..там за влиянието на африканската музика,за първоначалните опити за джаз,композитори..а след това вече имам материала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми трябва за една курсова работа...в уикипедиа намирам,но просто не мога да се оправя с терминологията,защото е на англ...а ми трябва да български.Ако може някой да ми помогне ще съм му много благодарна!

 

п.с

Съжелявам,ако темата не е за този раздел...

 

На български -трудно.. но ако разбираш руски-

http://www.jazzpla.net/History_of_jazz.htm

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ако още не си намерила каквото ти трябва аз мисля, че имам книгата за която RonCarter спомена, както и една друга която мисля че беше от германски автор. Не им помня точните заглавия, но и двете са доста детайлни и са на български. Ако обещаеш да ми ги върнеш няма никакъв проблем да ти ги дам :huh:, става въпрос за София пиши ЛС евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.