Jump to content
Българският форум за музиканти

Метални или найлонови струни


Recommended Posts

значи въпроса е много прост Метални или Найлонови струни?

-за ак.китара става въпрос

-просто ми е любопитно а до сега не съм притежавал китара с найлонови струни нито пък съм свирил и ми е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи въпроса е много прост Метални или Найлонови струни?

-за ак.китара става въпрос

-просто ми е любопитно а до сега не съм притежавал китара с найлонови струни нито пък съм свирил и ми е интересно.

абе, аз не съм някакъв луд китарист, сми даже китара нямам... но съм имал честта да свиря на класическа и на ел. китара. и понеже разполагам само със слух и никакъв опит.

Определено усещам разлика м/у метални и пластмасови ;р Някак при изкуствените струни е по-мек звука, а при металните си се усеща метален отенък. Повече звънтят. Но пак казвам, мнението ми е сравнително непрофесионално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе и при електрическата китара звука е некъв по-електрически такъв :)

 

Има различни видове китари => различни струни за тях. За електическа и акустична се ползват метални, при първите е ясно(надявам се) защо, а при вторите, заради констукцията. Като отидеш в магазина казваш: "искам струни за акустична китара" и ще ти покажат няколко размера. Относо найлоновите струни, намираме тяхната употреба при класическата китара, която се различава от т.нар. акустична китара, въпреки че и двете са кухи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не става ясно за какво говориш.Има си китари за найлонови и за метални струни(акустични китари).Ако сложиш метални на такава за найлонови струни най-вероятно ще деформираш грифа.Ако питаш каква китара да си купиш зависи какво искаш от нея.Китарите с метални струни са по-кънтри тип с остър звук а тези с найлонови класически стил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

зна4и виж сега по принцип акусти4ните китари са с метални а класи4еските с наилонови струни......аз си сложих на акусти4ната наилонови ....тоест не 4е не може но не ти препоръ4вам аз много съжалих след тва ...зву4и адски глухо и смотано.осжен тожа акусти4ната понеже не е предназна4ена за наилонови и като ги смених 1 месец триаа6е да я настроивам по 5 пъти на ден докато свикне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е въпрос на това какво ще свириш...ако искаш да свириш джаз и рок значи метални струни ако искаш да свириш някви по латино парчета или просто по меки значи наилонови

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Изобщо не става ясно за какво говориш.Има си китари за найлонови и за метални струни(акустични китари).Ако сложиш метални на такава за найлонови струни най-вероятно ще деформираш грифа.Ако питаш каква китара да си купиш зависи какво искаш от нея.Китарите с метални струни са по-кънтри тип с остър звук а тези с найлонови класически стил.

Колега, по принцип си прав. Само искам да добавя, че не става въпрос за деформиране на китарата, а за постоянно късане на струните!!! Говоря за струнника, магарето или там както се наричаше. Смисъл, ако струнника е направен за метални струни, ще къса найлоновите и обратното!!! А ако струнника е направен и за двата типа струни, тогава вече, ще си избираш по твой вкус, какъвто звук искаш!!!

 

УСПЕХ

Редактирано от Тони96
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.